mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Freelander 2 z wadliwym oknem dachowym

Freelander 2 z wadliwym oknem dachowym

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafiło zawiadomienie o zagrożeniu wynikającym z niewłaściwego działania mechanizmu otwierania okna dachowego w Land Roverze Freelander 2.

Freelander 2 z wadliwym oknem dachowym
Wada dotyczy nowej, drugiej generacji modelu Freelander, w wersji wyposażonej w elektrycznie otwierane okno dachowe, która na polskim rynku zadebiutowała na początku ubiegłego roku (rok modelowy 2007-2008).

Usterka polega na nieprawidłowej pracy systemu prowadnic objawiającej się hałasem dochodzącym podczas otwierania lub zamykania okna dachowego oraz blokowaniem się mechanizmu, spowodowanego nierównomiernym przesuwem okna dachowego na prowadnicach. W skrajnych przypadkach, gdy użytkownik ręcznie wspomaga pracę mechanizmu, może nastąpić nawet wyczepienie się okna dachowego z prowadnic.

W Polsce wada dotyczy 30 aut. Spółka poinformowała indywidualnie posiadaczy wadliwych egzemplarzy o akcji serwisowej, która ma na celu sprawdzenie poprawności działania prowadnic oraz zamontowanie elementów gwarantujących ich bezpieczną pracę.

Podobne wiadomości:

UOKiK: Kolejne modele z usterkami

UOKiK: Kolejne modele z usterkami

Aktualności 2007-02-23

Freelander 2: Konserwatywny kontynuator

Freelander 2: Konserwatywny kontynuator

Premiery 2007-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic