mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Freelander 2 z wadliwym oknem dachowym

Freelander 2 z wadliwym oknem dachowym

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafiło zawiadomienie o zagrożeniu wynikającym z niewłaściwego działania mechanizmu otwierania okna dachowego w Land Roverze Freelander 2.

Freelander 2 z wadliwym oknem dachowym
Wada dotyczy nowej, drugiej generacji modelu Freelander, w wersji wyposażonej w elektrycznie otwierane okno dachowe, która na polskim rynku zadebiutowała na początku ubiegłego roku (rok modelowy 2007-2008).

Usterka polega na nieprawidłowej pracy systemu prowadnic objawiającej się hałasem dochodzącym podczas otwierania lub zamykania okna dachowego oraz blokowaniem się mechanizmu, spowodowanego nierównomiernym przesuwem okna dachowego na prowadnicach. W skrajnych przypadkach, gdy użytkownik ręcznie wspomaga pracę mechanizmu, może nastąpić nawet wyczepienie się okna dachowego z prowadnic.

W Polsce wada dotyczy 30 aut. Spółka poinformowała indywidualnie posiadaczy wadliwych egzemplarzy o akcji serwisowej, która ma na celu sprawdzenie poprawności działania prowadnic oraz zamontowanie elementów gwarantujących ich bezpieczną pracę.

Podobne wiadomości:

CR-V, RAV4, Sportage, X-Trail i Freelander -...

auto motor i sport 0000-00-00

Sprzedawcy pseudoterenówek zacierają ręce - w pierwszym półroczu żadne samochody nie "schodziły" tak dobrze jak SUV-y. Przebojem sezonu są Honda CR-V i Toyota RAV4. Coraz więcej nabywców znajdują nowa Kia Sportage i Nissan X-Trail. Jedynie Land Rover Freelander czeka na lepszą koniunkturę.

UOKiK: Paliwo coraz gorszej jakości

UOKiK: Paliwo coraz gorszej jakości

Aktualności 2006-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.