mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Freelander 2 z wadliwym oknem dachowym

Freelander 2 z wadliwym oknem dachowym

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafiło zawiadomienie o zagrożeniu wynikającym z niewłaściwego działania mechanizmu otwierania okna dachowego w Land Roverze Freelander 2.

Freelander 2 z wadliwym oknem dachowym
Wada dotyczy nowej, drugiej generacji modelu Freelander, w wersji wyposażonej w elektrycznie otwierane okno dachowe, która na polskim rynku zadebiutowała na początku ubiegłego roku (rok modelowy 2007-2008).

Usterka polega na nieprawidłowej pracy systemu prowadnic objawiającej się hałasem dochodzącym podczas otwierania lub zamykania okna dachowego oraz blokowaniem się mechanizmu, spowodowanego nierównomiernym przesuwem okna dachowego na prowadnicach. W skrajnych przypadkach, gdy użytkownik ręcznie wspomaga pracę mechanizmu, może nastąpić nawet wyczepienie się okna dachowego z prowadnic.

W Polsce wada dotyczy 30 aut. Spółka poinformowała indywidualnie posiadaczy wadliwych egzemplarzy o akcji serwisowej, która ma na celu sprawdzenie poprawności działania prowadnic oraz zamontowanie elementów gwarantujących ich bezpieczną pracę.

Podobne wiadomości:

Land Rover Freelander 2

Land Rover Freelander 2

Premiery 2006-06-23

CR-V, RAV4, Sportage, X-Trail i Freelander -...

auto motor i sport 0000-00-00

Sprzedawcy pseudoterenówek zacierają ręce - w pierwszym półroczu żadne samochody nie "schodziły" tak dobrze jak SUV-y. Przebojem sezonu są Honda CR-V i Toyota RAV4. Coraz więcej nabywców znajdują nowa Kia Sportage i Nissan X-Trail. Jedynie Land Rover Freelander czeka na lepszą koniunkturę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.