mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Freelander i Discovery w wersji ciężarowej

Freelander i Discovery w wersji ciężarowej

Od dnia wczorajszego (18 sierpnia) w salonach Land Rovera można zamawiać już wybrane wersje modeli Freelander 2 oraz Discovery w wersjach z homologacją ciężarową.

Freelander i Discovery w wersji ciężarowej
Freelander oraz Discovery dołączą tym samym do modelu Defender, który już od pewnego czasu jest oferowany w wersji z kratką. Homologacja ciężarowa, dająca prawo do pełnego odliczenia 22-procentowego podatku VAT, w przypadku Freelandera 2 dotyczy wersji z 2,2-litrowym silnikiem wysokoprężnym. Homologację uzyskały wszystkie wersje wyposażeniowe E, S, XS, SE i HSE. W przypadku modelu Discovery homologacja ciężarowa objęła wersję z 254-konnym dieslem. Samochody Freelander 2 oraz Discovery w pełnym odliczeniem VAT dostępne są w wersji pięcioosobowej.

Dealerzy marki Land Rover dysponują gotowymi samochodami do natychmiastowego odbioru oraz specyfikacjami samochodów na indywidualne zamówienia. Koszty dostosowania samochodu do wymogów homologacyjnych wynoszą 4.500 PLN brutto.  Oszczędności na samym podatku VAT od samochodu to 30 tysięcy złotych dla podstawowej wersji Freelandera 2 i aż ponad 70 tysięcy złotych dla bogato wyposażonego modelu Discovery.

Uzyskana przez importera homologacja umożliwia odliczenie przez właściciela pojazdu tylko i wyłącznie podatku VAT. Nie zwalnia z obowiązku płacenia podatku akcyzowego w wysokości 18,6%. Wszystkie samochody sprzedawane przez polskiego importera mają opłacony podatek akcyzowy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Discovery
Land Rover Discovery
Cena podstawowa już od: 149 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.