mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fryzura najważniejsza

Fryzura najważniejsza

Widoczność zza kierownicy może ograniczać wiele czynników, głównie tych związanych z pogodą. Jednak i sami często powodujemy, że mamy dość ograniczone pole widzenia. Brylują w tym panie, dla których ważniejsza od dobrej widoczności może być np. modna fryzura.

Fryzura najważniejsza
Jak wynika z badań, aż 67% kobiet kierowców nosi modne fryzury, które mogą w znacznym stopniu ograniczać widoczność w czasie jazdy samochodem i tym samym zagrażać ich bezpieczeństwu. Za najbardziej "niebezpieczne" fryzury uważane są te z długą grzywką sięgającą linii oczu lub z kosmykami włosów luźno opadającymi na twarz.

Pomimo ryzyka związanego z ograniczoną widocznością, tylko 21% kobiet odpowiednio upina włosy zanim usiądzie za kierownicą, a prawie 10% przyznaje się, że tego nie robi, gdyż nie chce zniszczyć sobie fryzury.

Ograniczona widoczność to nie jedyne ryzyko spowodowane nieodpowiednim uczesaniem. Aż 57% kobiet przyznaje się do poprawiania fryzury w trakcie jazdy. To oznacza oderwanie przynajmniej jednej ręki od kierownicy, co powoduje chwilową utratę kontroli nad pojazdem i odwrócenie uwagi od tego, co dzieje się na drodze.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo

Podobne wiadomości:

Pakowanie walizek - jak bezpiecznie to robić cz.2

Pakowanie walizek - jak bezpiecznie to robić...

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

~facet 2008-11-07

Coś koszmarnego, doprawdy. Nie upięta grzywka jest chyba gorsza niż 2 promile we krwi... Wolę kierowców płci pięknej - choć zwykle brak im techniki (no i mają nie upięte grzywki), to jeżdżą spokojniej i bardziej kulturalnie niż panowie. Ciekaw jestem czy więcej wypadków wynika z damskiej fryzury, czy z nieopanowanego testosteronu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.