mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fuchs Oil - cała naprzód

Fuchs Oil - cała naprzód

Fuchs Oil Corporation, polska firma niemieckiego Fuchs Petrolub AG, kosztem 3,5 mln zł rozbudowuje w Gliwicach halę fabryczną, powierzchnię magazynową oraz uruchomi własną bocznicę kolejową. Już wiosną 2006 w nowej hali ma ruszyć produkcja smarów.

Fuchs Oil - cała naprzód

Ubiegły rok był dla firmy naprawdę imponujący - ponad 3000 stałych odbiorców w kraju i zagranicą, 14 000 ton wyprodukowanych olejów oraz obrót ponad 92 miliony złotych  - taki był 2004 rok dla Fuchs Oil Corporation, firmy należącej do największego niezależnego producenta środków smarnych.

Fuchs Oil Corporation działa w Polsce od 1990 roku. 15 września firma uroczyście obchodziła swoje 15-lecie. Protoplastą obecnej firmy była Delta Silesia. Jej niezwykle intensywny rozwój w ciągu czterech lat zaowocował przekształceniem w Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. i pod taką nazwą firma funkcjonuje do dziś. Spółka zatrudnia około 140 osób w tym 30 specjalistów ds. wdrożeń na terenie każdego dużego miasta w kraju.

W 1996 roku w Gliwicach został uruchomiony nowoczesny zakład produkcyjny wraz z zapleczem laboratoryjno - badawczym i bazą magazynową.

Najważniejsza i jednocześnie najtrudniejsza część produkcji odbywa się w Laboratorium Badawczym Fuchs w Mannheim. Tam opracowuje się receptury, dobiera proporcje odpowiednich dodatków do olejów bazowych, według których realizowany jest proces produkcji w gliwickiej fabryce olejów.

W gliwickiej fabryce olejów obecnie jest aktywnych 160 receptur. Oznacza to, że zakład jest w stanie wyprodukować 160 rodzajów olejów. W sumie w 2004 roku zakład produkcyjny w Gliwicach opuściło ponad 14 tys. ton olejów.

Sercem zakładu jest 8 mieszalników, gdzie w temperaturze 50°C przygotowuje się produkty finalne dostępne dla klientów. Do każdego z mieszalników systemem  rur z kilkudziesięciu  zbiorników doprowadza się oleje bazowe oraz dodatki uszlachetniające w odpowiednio dobranych proporcjach. Proporcje w jakich dozowane są komponenty zapewniają zachowanie odpowiednich norm jakości w przygotowywanych produktach. Pozornie prosty proces produkcji oleju wymaga stałej kontroli ilości oraz temperatury dodawanych składników. Zwłaszcza, że w przygotowaniu olejów, które spełniają wysokie normy jakościowe korzysta się nawet z 12 dodatków do oleju bazowego. 2 - 3 godziny po rozpoczęciu produkcji (w zależności od rodzaju produkowanego oleju) pobiera się próbki gotowego już oleju, które trafiają do gliwickiego laboratorium kontroli jakości. Analitycy sprawdzają, czy parametry przygotowanego produktu są zgodne z założonymi cechami dla danego rodzaju oleju.

Obecnie poza gliwicką centralą w Polsce działają 4 filie mieszczące się w Bydgoszczy, Rzeszowie, Wrocławiu oraz Jeleniej Górze, a także 3 biura handlowe w Warszawie, Siedlcach i Poznaniu.

Do odbiorców środków smarnych Fuchs Oil Corporation należą największe zakłady przemysłowe m.in. Huty Sendzimira i Katowice (obecnie należące do największego na świecie koncernu hutniczego Mittal Steel), kopalnie, firmy motoryzacyjne, przedsiębiorstwa transportowe oraz odbiorcy indywidualni stosujący oleje w samochodach i w maszynach rolniczych.

Oleje Titan stosowane są w zakładzie Volkswagen Motor w Polkowicach do napełniania silników z pompowtryskiwaczami 1,9 TDI, montowanych później w samochodach marki Volkswagen, Skoda czy Seat. Podobnie oleje Fuchs wykorzystywane są w maszynach rolniczych m.in. John Deer.

Fuchs Oil Corporation należy do największych producentów olejów i smarów na świecie. Grupa zatrudnia ponad 4.150 pracowników w 80 firmach w wielu krajach świata. W Polsce działa od 1990 roku.

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.