mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fundacja "Kierowca Bezpieczny" wyróżniona

Fundacja "Kierowca Bezpieczny" wyróżniona

Fundacja "Kierowca Bezpieczny" jako jedyna organizacja pozarządowa z Polski została wyróżniona w pierwszej edycji Excellence in Road Safety Awards.

Nagrody w konkursie organizowanym w ramach Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (EKBRD) są wyrazem uznania dla skutecznych i innowacyjnych inicjatyw realizowanych w Europie, w celu zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się, z udziałem Pana Jacques’a Barrot, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i komisarza UE ds. transportu, 29 listopada w hotelu Métropole w Brukseli.

Nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego są przyznawane sygnatariuszom EKBRD (European Road Safety Charter) w następujących kategoriach:
- organizacje pozarządowe i podobne
- federacje
- regiony i miasta
-  małe i średnie przedsiębiorstwa
- duże / międzynarodowe przedsiębiorstwa
- instytucje.

Fundacja "Kierowca Bezpieczny" podpisała Kartę 22 kwietnia 2004 roku jako jedna z pierwszych polskich organizacji. Organizatorzy konkursu wyróżnili Fundację za prowadzone i współorganizowane przez nią działania: "Trzeźwo myślę, trzeźwo jeżdżę" – akcja profilaktyczna, prowadzona w szkołach ponadpodstawowych województwa warmińsko-mazurskiego, "Orlen. Bezpieczne drogi" - ogólnopolski program społeczny oraz "Bezpieczny przejazd zależy także od Ciebie”" ogólnopolska kampania informacyjna prowadzona wraz z PKP PLK S.A.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.