mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fundacja "Kierowca Bezpieczny" wyróżniona

Fundacja "Kierowca Bezpieczny" wyróżniona

Fundacja "Kierowca Bezpieczny" jako jedyna organizacja pozarządowa z Polski została wyróżniona w pierwszej edycji Excellence in Road Safety Awards.

Nagrody w konkursie organizowanym w ramach Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (EKBRD) są wyrazem uznania dla skutecznych i innowacyjnych inicjatyw realizowanych w Europie, w celu zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się, z udziałem Pana Jacques’a Barrot, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i komisarza UE ds. transportu, 29 listopada w hotelu Métropole w Brukseli.

Nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego są przyznawane sygnatariuszom EKBRD (European Road Safety Charter) w następujących kategoriach:
- organizacje pozarządowe i podobne
- federacje
- regiony i miasta
-  małe i średnie przedsiębiorstwa
- duże / międzynarodowe przedsiębiorstwa
- instytucje.

Fundacja "Kierowca Bezpieczny" podpisała Kartę 22 kwietnia 2004 roku jako jedna z pierwszych polskich organizacji. Organizatorzy konkursu wyróżnili Fundację za prowadzone i współorganizowane przez nią działania: "Trzeźwo myślę, trzeźwo jeżdżę" – akcja profilaktyczna, prowadzona w szkołach ponadpodstawowych województwa warmińsko-mazurskiego, "Orlen. Bezpieczne drogi" - ogólnopolski program społeczny oraz "Bezpieczny przejazd zależy także od Ciebie”" ogólnopolska kampania informacyjna prowadzona wraz z PKP PLK S.A.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.