mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fundusze europejskie dla motoryzacji

Fundusze europejskie dla motoryzacji

Doświadczenia we wdrażaniu funduszy unijnych z perspektywy 2004-2006 wskazują, że branża motoryzacyjna dobrze radzi sobie w pozyskiwaniu środków europejskich. W ramach Programu Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw w branży motoryzacyjnej zrealizowano 103 projekty o wartości 643 mln zł, z czego 143 mln zł wynosiło dofinansowanie z funduszy strukturalnych.

Fundusze europejskie dla motoryzacji
"Fundusze Europejskie mają duży potencjał w amortyzowaniu skutków kryzysu gospodarczego. Mogą być pomocne dla różnych branż gospodarki, w tym również dla branży motoryzacyjnej" – powiedział wiceminister rozwoju regionalnego Jarosław Pawłowski.

Skala pomocy z Funduszy Europejskich w latach 2007-2013 dla przedsiębiorców, w tym także dla branży motoryzacyjnej jest znacznie większa. "Polska gospodarka do końca 2009 roku zostanie zasilona środkami unijnymi w kwocie 16,8 mld zł. Aby tego dokonać, planujemy podpisanie umów z beneficjentami na ponad 43,5 mld zł, z czego 18 mld zł, są to środki przeznaczone wprost dla przedsiębiorców" – zapowiedział wiceminister. O wsparcie można się ubiegać w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka, 16 Regionalnych Programów Operacyjnych oraz Programu Kapitał Ludzki.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego upraszcza procedury, tak aby przyspieszyć proces absorpcji Funduszy Europejskich. MRR realizuje akcję „Proste fundusze”, w ramach której każdy może zgłosić swoje propozycje ułatwień w systemie. Ponadto obowiązuje już nowe rozporządzenie, które ułatwia przedsiębiorcom dostęp do środków europejskich. "Dzięki niemu wszyscy beneficjenci mogą otrzymywać zaliczki na poczet realizowanych projektów. Nowe przepisy zwiększają także próg z 1 mln zł do 4 mln zł, poniżej którego możliwie jest ustanowienie zabezpieczenia w formie weksla in blanco" – dodał wiceminister.
Tematy w artykule: przemysl motoryzacyjny

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Nowa inwestycja VOSS Automotive uruchomiona

Nowa inwestycja VOSS Automotive uruchomiona

Aktualności 2014-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.