mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Futurystyczna hybryda

Futurystyczna hybryda

W niedalekiej przyszłości Citroen zamierza poważnie powiększyć swoje udziały w hybrydowej stawce. Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu udowodni to nowoczesny koncept o nazwie C-Metisse.

Futurystyczna hybryda

Pomimo tego, że sprawia on wrażenie samochodu wyposażonego tylko w jedną parę drzwi, to w rzeczywistości jest to czterodrzwiowy samochód, wyposażony w ciekawe rozwiązania. Przednie drzwi rozkładają się w nim jak skrzydła, w ten sam sposób co w legendarnym Mercedesie Gullwing. Otwierając tylną parę również można się zaskoczyć, bowiem obracają się one do góry. W środku samochodu do dyspozycji podróżujących będzie bardzo duża ilość miejsca, za sprawą trzy metrowego rozstawu osi. Producent samochodu zapewnia, że miejsce dla tylnych pasażerów porównywalne będzie z limuzynami wyższej klasy.

Pomimo intrygującego wyglądu tego samochodu, tajemnicza będzie także jego jednostka napędowa. Sześciocylindrowy, wysokoprężny silnik generować będzie moc rzędu 208 koni mechanicznych, dostarczanych na przednią oś. Dodatkowo tylną oś napędzać będą dwa silniczki elektryczne o mocy 20 koni mechanicznych. Podczas normalnej jazdy wykorzystywany będzie tylko silnik spalinowy. W momencie, gdy potrzebne będzie dynamiczne przyspieszenie, do akcji wkroczą elektryczne silniczki. Citroen zapewnia, że dzięki temu, iż napędzają one tylną oś, trakcja samochodu ulegnie polepszeniu. Dodatkowo auto dostanie tzw. 'kopa'. Samochód będzie wykorzystywać tylny napęd także w przypadku, gdy z przodu wykryje zbyt małą przyczepność.

Za zasilanie silniczków elektrycznych odpowiadać będzie centralnie umieszczona bateria. Pomimo dodatkowego ogniwa waga samochodu będzie relatywnie mała (1400 kg) za sprawą  nadwozia wykonanego z włókna węglowego. Koncepcyjny C-Metisse prędkość rzędu 100km/h osiągać będzie zaledwie w 6,2 sekundy. Spalanie utrzymywać się będzie na poziomie 6l/100km.

Czytaj także:

Chiński Citroen C2 (2006-08-29)

Citroen C5 Turbo: Topowy Diesel (2006-08-28)

Francuskie 4x4 (2006-08-08)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen C-metisse

Podobne wiadomości:

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic