mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Futurystyczny super-samochód McLarena

Futurystyczny super-samochód McLarena

O szumnie zapowiadanym, nowym modelu McLarena w motoryzacyjnym świecie było już słychać od dawna. W sieci pojawiły się kolejne wizualizacje prezentujące ultra-szybki samochód, który będzie sukcesorem modelu F1.

Futurystyczny super-samochód McLarena

Tym razem będzie to samochód dwuosobowy z silnikiem V8 i centralnie montowanym fotelem kierowcy,  który na drogi trafi nie prędzej niż w 2010 roku. Protoplasta nowego samochodu trafił na rynek w zamierzchłych już latach 90-tych i od tamtego czasu nie powstała żadna autorska konstrukcja brytyjskiego producenta. Po zawieszeniu współpracy McLarena do łask wrócił projekt zakładający stworzenie małego i bardzo lekkiego samochodu.

McLaren F1 wyposażony w silnik V12 rozpędzał się do setki w przeciągu 3,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosiła 386km/h. Tamten samochód, pomimo upływu czasu potrafi dzisiaj nadal robić wrażenie w porównaniu z nowoczesnymi konstrukcjami. Jednak prawdziwym konkurentem dla aut takich jak Enzo, Veyron czy Murcielago ma być właśnie nadchodzący projekt.

Żeby pokonać wspomniane samochody, konstruktorzy z brytyjskiego Woking będą mieli nie lada zadanie do wykonania.

Czytaj także:

Pierwsze testy Mercedesa SLC (2007-08-09)

McLaren F2 - reaktywacja (2007-06-29)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.