mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GAZ kupił LDV

GAZ kupił LDV

Rosyjski producent samochodów GAZ przejął brytyjską firmę LDV, zajmującą się budową mikrobusów i aut dostawczych. Decyzja o zawiązaniu transakcji to wstęp rosyjskiego GAZa do dawno zapowiadanej, międzynarodowej ekspansji.

GAZ kupił LDV

Przejęcie brytyjskiego producenta niewątpliwie pomoże firmie GAZ zyskać dostęp do ważnych rynków pojazdów użytkowych w Europie Zachodniej. Samochody marki LDV były wielokrotnie wyróżniane nagrodami w tym segmencie aut. Seria modeli MAXUS zdobyła między innymi tytuł „Flotowego Vana Roku 2006” w Wielkiej Brytanii. Po przejęciu już kolejnej firmy GAZ nie ukrywa, że chce stać się ważnym graczem na światowym rynku lekkich aut komercyjnych.

Rosjanie chcą zwiększyć produkcję samochodów LDV w fabryce w Birmingham. Już niebawem mają zostać tam dobudowane nowe linie produkcyjne. Aby pojawić się na wielu nowych rynkach Euroazji GAZ zamierza budować modele serii MAXUS także w swojej fabryce w Niżnym Nowogrodzie. Auta tam wyprodukowane będą zasilać rynek rosyjski oraz państwa byłego ZSRR.

Jak można wywnioskować z wypowiedzi obu szefów firm transakcja wykupu będzie korzystna dla obu producentów. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z podjętej decyzji. To bardzo ważny, strategiczny ruch dla naszej firmy, który mamy nadzieję pozwoli nam zwiększenie udziałów w międzynarodowym rynku” – powiedział na konferencji prasowej Erik Eberhardson, prezydent GAZ Group.

”GAZ to firma z dużym potencjałem, która już niebawem może stać się głównym graczem na światowych rynkach. Cały czas dynamicznie się rozwija, a jej produkty zyskują coraz większe uznanie wśród klientów. Sądzę, że jest to najważniejszy dzień w historii naszej firmy i z optymizmem patrzymy w przyszłość” – powiedział z kolei na spotkaniu Martin Leach, zarządca firmy LDV.

Czytaj także:

Nowa konkurencja wśród dostawczaków 2005-01-26

Zobacz koniecznie: Wszystko o LDV Maxus Wszystko o LDV Wszystko o Gaz
Tematy w artykule: Gaz LDV LDV Maxus

Podobne wiadomości:

Opel na wydaniu

Opel na wydaniu

Aktualności 2009-04-30

Kolejna marka wchodzi do Polski

Kolejna marka wchodzi do Polski

Aktualności 2008-10-25

Komentuj:

~m@rcin 2007-11-09

ten busik wyglada na calkiem przyzwoitego. ale napewn nie dorównuje sprinterowi czy LT.......

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.