mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GDDKiA pomaga kierowcom w zimie

GDDKiA pomaga kierowcom w zimie

W każdym oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonują Punkty Informacji Drogowej (PID) których, zadaniem jest monitorowanie stanu dróg i warunków ruchu, a także informowanie użytkowników dróg o obecnej i przewidywanej sytuacji na drogach krajowych.

GDDKiA pomaga kierowcom w zimie

W okresie zimowym czas pracy punktu informacji drogowej uzależniony jest od sytuacji panującej na drogach krajowych. W przypadku bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. bardzo duże opady śniegu) czy wystąpienia zamknięć dróg punkty informacji działają przez całą dobę.

W okresie zimowym, wydawane są pisemne komunikaty o warunkach atmosferycznych, stanach nawierzchni, przejezdności dróg i warunkach ruchu panujących na drogach krajowych. Punkt Informacji Drogowej udziela informacji w godzinach pracy urzędu tj, od 8.00 do 16.15 i wydaje komunikaty o godzinie:

  • godz. 8.00 - według stanu na godz. 5:00
  • godz. 13.00 - według stanu na godz. 10:00
  • godz. 17.00 - według stanu na godz. 15:00

W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, poza godzinami pracy, pod nr telefonu (22) 375 86 96 działa automat telefoniczny, na który nagrywana jest informacja o aktualnych warunkach ruchu na sieci dróg krajowych.

Wszystkie wydawane komunikaty ukazują się na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE!!!:
Jak przetrwać zimę bez drogowców, czyli porady mojeauto.pl

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic