mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GDDKiA pomaga kierowcom w zimie

GDDKiA pomaga kierowcom w zimie

W każdym oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonują Punkty Informacji Drogowej (PID) których, zadaniem jest monitorowanie stanu dróg i warunków ruchu, a także informowanie użytkowników dróg o obecnej i przewidywanej sytuacji na drogach krajowych.

GDDKiA pomaga kierowcom w zimie

W okresie zimowym czas pracy punktu informacji drogowej uzależniony jest od sytuacji panującej na drogach krajowych. W przypadku bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. bardzo duże opady śniegu) czy wystąpienia zamknięć dróg punkty informacji działają przez całą dobę.

W okresie zimowym, wydawane są pisemne komunikaty o warunkach atmosferycznych, stanach nawierzchni, przejezdności dróg i warunkach ruchu panujących na drogach krajowych. Punkt Informacji Drogowej udziela informacji w godzinach pracy urzędu tj, od 8.00 do 16.15 i wydaje komunikaty o godzinie:

  • godz. 8.00 - według stanu na godz. 5:00
  • godz. 13.00 - według stanu na godz. 10:00
  • godz. 17.00 - według stanu na godz. 15:00

W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, poza godzinami pracy, pod nr telefonu (22) 375 86 96 działa automat telefoniczny, na który nagrywana jest informacja o aktualnych warunkach ruchu na sieci dróg krajowych.

Wszystkie wydawane komunikaty ukazują się na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE!!!:
Jak przetrwać zimę bez drogowców, czyli porady mojeauto.pl

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.