Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GITD: Bezpieczne wakacje na drogach z ITD

GITD: Bezpieczne wakacje na drogach z ITD

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zapewnia, że zbliżające wakacje będą bezpieczne. Tak jak w ubiegłych latach, Inspekcja Transportu Drogowego będą prowadzili wzmożone kontrole przewozu osób i rzeczy.

GITD: Bezpieczne wakacje na drogach z ITD
Jednym z priorytetowych działań będzie kontrola autokarów turystycznych, w tym przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. W dalszym ciągu kontrole będą ukierunkowane na eliminację nieuczciwych praktyk i tzw. szarej strefy w przewozach osób. Inspektorzy zwrócą też szczególną uwagę na to, czy we właściwy sposób transportowane są rzeczy, w szczególności czy ładunki są właściwie przewożone i zabezpieczone, czy kierowcy nie są przemęczeni, a pojazdy – przeciążone. Kontrola wagi pojazdów ciężarowych wynika z konieczności ochrony dróg przed degradacją oraz przestrzegania zasad uczciwej konkurencji.
 
Wakacje to okres wzmożonych wyjazdów i podróży, zatem propagowanie kwestii bezpieczeństwa staje się ważnym aspektem przyczyniającym się do zwiększenia świadomości społeczeństwa, a co za tym idzie – do zmniejszenia tragicznych zdarzeń drogowych. W promowanie zasad bezpieczeństwa na drogach włączyły się również media, które będą systematycznie przedstawiały relacje z działań inspekcji. Akcję wspierają również Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego oraz Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych.

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong chce zaatakować segment premium
SsangYong chce zaatakować segment premium
Koreański producent właśnie pokazał pierwsze szkice samochodu, który zamierza zaprezentować na targach Paryż Motor Show. SsangYong LIV-2 to studyjna zapowiedź SUV-a z wyższej półki.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj