mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GME razem z Caterpillar Logistics

GME razem z Caterpillar Logistics

General Motors Europe i Caterpillar Logistics Services Inc. (zależna spółka Caterpillar Inc.), zawarły dziesięcioletnią umowę, na mocy której powstanie spółka joint-venture - Caterpillar Logistics Supply Chain Services GmbH.

Przedsięwzięcie to jest częścią zakrojonego na szeroką skalę programu restrukturyzacji GME, ogłoszonego jesienią ubiegłego roku.

Jako oferująca usługi logistyczne firma zewnętrzna, spółka joint-venture wdrażać będzie praktyki Cat Logistics w celu zwiększenia efektywności magazynów części zamiennych,
co w efekcie ma zapewnić wyższy poziom obsługi i lepszą wydajność finansową dostaw General Motors Europe.

Spółka joint-venture odpowiadać będzie za działalność zakładów GME związanych z dystrybucją części i akcesoriów w Bochum i Rüsselsheim w Niemczech oraz w Rzymie. Do 1 grudnia 2005 roku około 100 pracowników z włoskiego magazynu General Motors Europe  zostanie przeniesionych do spółki. Do 1 lutego 2006 roku przejdzie do niej kolejne 1.100 osób z niemieckich zakładów.

Zakład w Bochum, który oferuje obecnie ponad 100.000 różnych części i komponentów, będzie odpowiedzialny za dostawy do 11 Europejskich Centrów Dystrybucji Części oraz za dostawy do klientów spoza Europy. Około 2500 klientów z Niemiec, Szwajcarii i Austrii obsługiwanych będzie przez zakład w Rüsselsheim. Centrum dystrybucyjne w Rzymie dalej prowadzić będzie obsługę 400 klientów z obszaru Włoch i Grecji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.