mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GME razem z Caterpillar Logistics

GME razem z Caterpillar Logistics

General Motors Europe i Caterpillar Logistics Services Inc. (zależna spółka Caterpillar Inc.), zawarły dziesięcioletnią umowę, na mocy której powstanie spółka joint-venture - Caterpillar Logistics Supply Chain Services GmbH.

Przedsięwzięcie to jest częścią zakrojonego na szeroką skalę programu restrukturyzacji GME, ogłoszonego jesienią ubiegłego roku.

Jako oferująca usługi logistyczne firma zewnętrzna, spółka joint-venture wdrażać będzie praktyki Cat Logistics w celu zwiększenia efektywności magazynów części zamiennych,
co w efekcie ma zapewnić wyższy poziom obsługi i lepszą wydajność finansową dostaw General Motors Europe.

Spółka joint-venture odpowiadać będzie za działalność zakładów GME związanych z dystrybucją części i akcesoriów w Bochum i Rüsselsheim w Niemczech oraz w Rzymie. Do 1 grudnia 2005 roku około 100 pracowników z włoskiego magazynu General Motors Europe  zostanie przeniesionych do spółki. Do 1 lutego 2006 roku przejdzie do niej kolejne 1.100 osób z niemieckich zakładów.

Zakład w Bochum, który oferuje obecnie ponad 100.000 różnych części i komponentów, będzie odpowiedzialny za dostawy do 11 Europejskich Centrów Dystrybucji Części oraz za dostawy do klientów spoza Europy. Około 2500 klientów z Niemiec, Szwajcarii i Austrii obsługiwanych będzie przez zakład w Rüsselsheim. Centrum dystrybucyjne w Rzymie dalej prowadzić będzie obsługę 400 klientów z obszaru Włoch i Grecji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic