mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM: 31 miliardów dolarów strat

GM: 31 miliardów dolarów strat

Blisko 31 mld Dolarów wyniosła strata największego amerykańskiego koncernu samochodowego General Motors (GM) w 2008 roku. W samym czwartym kwartale ubiegłego roku z konta GM ubyło 9,6 mld Dolarów.

GM: 31 miliardów dolarów strat
Obroty firmy w badanym okresie wyniosły 147 mld dolarów jednak nie pomogło to amerykańskiemu gigantowi obronić się przed skutkami kryzysu. W koncernie mówi się, że podane do publicznej wiadomości wyniki finansowe, są zdecydowanie gorsze niż zakładano. General Motors straciło płynność finansową ze swoich środków i aktualnie może przeżyć jedynie za kredyty udzielone przez państwo. Na tej sytuacji najbardziej ucierpiały marki Saab i Opel. Pierwsza z nich zgłosiła właśnie wniosek o upadłość, zaś Oplowi środków na poprawne funkcjonowanie starczy zaledwie do maja.
Tematy w artykule: General Motors

Podobne wiadomości:

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Toyota pokonała GM!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.