mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM: Antwerpia strajkuje

GM: Antwerpia strajkuje

Pracownicy fabryki Opla w Antwerpii zapowiadają tygodniowy strajk. Jak podały belgijskie media prace przy liniach produkcyjnych zostały wstrzymane ze względu na przedłużające się negocjacje w zarządzie właściciela marki, koncernie General Motors, który nie ma klarownego stanowiska co do przyszłości zakładów Opla.

GM: Antwerpia strajkuje
Pracownicy protestują przede wszystkim przeciwko nowym planom restrukturyzacyjnym i produkcyjnym firmy, które zakładają między innymi zmniejszenie do 2010 roku rocznego wolumenu produkcji do 80 000 samochodów marki Chevrolet, która podobnie jak Opel wchodzi w skład koncernu General Motors.

Zdaniem zatrudnionych osób tak znaczne obniżenie produkcji spowoduje, że nie uda się utrzymać 3 200 miejsc pracy w obowiązującym systemie dwuzmianowym.

W 2005 roku w Antwerpii zatrudnionych było blisko 5100 osób, które były w stanie wybudować rocznie około 250 tys. egzemplarzy modelu Opla Astra. W bieżącym roku 1400 z nich zostanie zwolnionych, a kolejne 1500 miejsc pracy zostanie zagrożonych likwidacją.

Czytaj także:

Ostania Agila wyjechała z Gliwic 2007-04-18

GM Europe z rekordami 2007-04-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.