mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM: "Bankructwo? Nie ma takiej opcji!

GM: "Bankructwo? Nie ma takiej opcji!

Obchodzący w tym roku stulecie swojego istnienia amerykański gigant motoryzacyjny General Motors stoi w obliczu poważnych problemów finansowych. O bankructwie nie ma jednak, przynajmniej na razie, mowy.

GM:
Pogłoski, jakoby największy amerykański koncern motoryzacyjny i drugi w świecie pod względem sprzedaży po Toyocie, miał ogłosić upadłość pojawiają się już od kilku miesięcy, od momentu gdy kurs akcji GM spadł poniżej poziomu 10 dolarów. W ubiegłym tygodniu cena akcji General Motors wyniosła 4,76 USD, co jest najniższym poziomem od 58 lat, a według analityków nie jest to jeszcze koniec spadków.

Mimo to władze GM zaprzeczają możliwości ogłoszenia bankructwa. W ogłoszonym stanowisku koncernu można przeczytać, iż takie rozwiązanie nie byłoby w interesie pracowników, udziałowców, dostawców oraz klientów firmy.

Od pewnego już czasu prowadzone są pewne kroki, które mają poprawić pozycję koncernu. Między innymi ograniczane są wszelkie koszty, zmniejszana jest produkcja samochodów oraz poszukiwani są chętni na markę Hummer.
Tematy w artykule: General Motors

Podobne wiadomości:

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Aktualności 2015-07-16

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Komentuj:

~ATX 2008-12-02

To oczywiście do Paweł_T było ...

~ATX 2008-12-02

Vetta, Cadillac to właśnie 1 liga! Jeździłeś kiedyś Caddim? nie ... więc nie pisz bzdur. Zobaczył byś co to prawdziwy samochód. Wsiadaj do swojego golfa i znikaj ziomek. GM pewnie nie zbankrutuje .. ale rząd już nie chce udzielaż pożyczek a eo źle wróży.

~michal 2008-11-14

Pomysl cio napisales i gdyby twoja rodzina pracowala w gm ?? kicha opel saab corvette cadilac moze i nie 1 liga ale napewno nie kicha

~Pawel_T 2008-10-13

GM to kicha, niech upada.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.