mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM DAT na Żeraniu

GM DAT na Żeraniu

Powstanie spółka z udziałem koreańskiego oddziału General Motors, do której przystąpi Fabryka Samochodów Osobowych, wnosząc blisko 90 procent majątku.

GM DAT na Żeraniu

Podczas walnego zgromadzenia zgodę na aport wyraziło 99,9 proc. akcjonariuszy. Mająca powstać spółka połączy koreański oddział General Motors Daewoo Auto & Technology (GM DAT), który powstał z inicjatywy GM na bazie upadłego koncernu Daewoo Motor, z Fabryką Samochodów Osobowych na Żeraniu. Umowa ta powinna dać FSO długo oczekiwaną stabilizację rozwoju. FSO ze swojej strony na rzecz spółki przekaże prawie wszystkie wydziały produkcyjne, z wyjątkiem tłoczni i sekcji uproszczonego montażu samochodów (SKD).

Spółka rozpocznie swoją działalność 6 listopada. Na ten sam dzień zaplanowano rozpoczęcie produkcji samochodu Chevrolet Aveo sedan. Fabryka ma rozwijać produkcję Chevroleta Aveo, na wiosnę pojawi się w produkcji model hatchback, który ujrzał światło dzienne podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, oraz do końca 2008 roku kontynuować produkcję Lanosa. Przez pierwsze sześć miesięcy Aveo z Żerania wysyłane będzie wyłącznie na Ukrainę. Od kwietnia 2008 r. wejdzie do europejskiej sieci sprzedaży General Motors. Na 2010 r. przewidziano pojawienie się na Żeraniu całkiem nowego modelu, którego wytwarzanie zarezerwowane będzie wyłącznie dla zakładu w Polsce.

Spółka z GM DAT zatrudni około 2 tysięcy osób, czyli 80 proc. dotychczasowej załogi. Biznesplan zakłada, że już w drugim roku działalności osiągnie ona dodatni wynik finansowy.

Przeczytaj także:

Aneks do umowy prywatyzacyjnej FSO (2007-10-18)

Szansa dla Żerania (2007-09-18)


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~pracownik 2008-03-20

to stek bzdur ta spółka nieprędko powstanie morze wcale.W tej chwili to raczej strajk sie szykuje.

~gonzo 2007-10-23

W 2010 mogliby zacząć produkcję następcy Lacetti. Ten samochód jest odpowiedni wielkościowo i to by było dobre

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic