mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM DAT na Żeraniu

GM DAT na Żeraniu

Powstanie spółka z udziałem koreańskiego oddziału General Motors, do której przystąpi Fabryka Samochodów Osobowych, wnosząc blisko 90 procent majątku.

GM DAT na Żeraniu

Podczas walnego zgromadzenia zgodę na aport wyraziło 99,9 proc. akcjonariuszy. Mająca powstać spółka połączy koreański oddział General Motors Daewoo Auto & Technology (GM DAT), który powstał z inicjatywy GM na bazie upadłego koncernu Daewoo Motor, z Fabryką Samochodów Osobowych na Żeraniu. Umowa ta powinna dać FSO długo oczekiwaną stabilizację rozwoju. FSO ze swojej strony na rzecz spółki przekaże prawie wszystkie wydziały produkcyjne, z wyjątkiem tłoczni i sekcji uproszczonego montażu samochodów (SKD).

Spółka rozpocznie swoją działalność 6 listopada. Na ten sam dzień zaplanowano rozpoczęcie produkcji samochodu Chevrolet Aveo sedan. Fabryka ma rozwijać produkcję Chevroleta Aveo, na wiosnę pojawi się w produkcji model hatchback, który ujrzał światło dzienne podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, oraz do końca 2008 roku kontynuować produkcję Lanosa. Przez pierwsze sześć miesięcy Aveo z Żerania wysyłane będzie wyłącznie na Ukrainę. Od kwietnia 2008 r. wejdzie do europejskiej sieci sprzedaży General Motors. Na 2010 r. przewidziano pojawienie się na Żeraniu całkiem nowego modelu, którego wytwarzanie zarezerwowane będzie wyłącznie dla zakładu w Polsce.

Spółka z GM DAT zatrudni około 2 tysięcy osób, czyli 80 proc. dotychczasowej załogi. Biznesplan zakłada, że już w drugim roku działalności osiągnie ona dodatni wynik finansowy.

Przeczytaj także:

Aneks do umowy prywatyzacyjnej FSO (2007-10-18)

Szansa dla Żerania (2007-09-18)


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~pracownik 2008-03-20

to stek bzdur ta spółka nieprędko powstanie morze wcale.W tej chwili to raczej strajk sie szykuje.

~gonzo 2007-10-23

W 2010 mogliby zacząć produkcję następcy Lacetti. Ten samochód jest odpowiedni wielkościowo i to by było dobre

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.