mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM DAT na Żeraniu

GM DAT na Żeraniu

Powstanie spółka z udziałem koreańskiego oddziału General Motors, do której przystąpi Fabryka Samochodów Osobowych, wnosząc blisko 90 procent majątku.

GM DAT na Żeraniu

Podczas walnego zgromadzenia zgodę na aport wyraziło 99,9 proc. akcjonariuszy. Mająca powstać spółka połączy koreański oddział General Motors Daewoo Auto & Technology (GM DAT), który powstał z inicjatywy GM na bazie upadłego koncernu Daewoo Motor, z Fabryką Samochodów Osobowych na Żeraniu. Umowa ta powinna dać FSO długo oczekiwaną stabilizację rozwoju. FSO ze swojej strony na rzecz spółki przekaże prawie wszystkie wydziały produkcyjne, z wyjątkiem tłoczni i sekcji uproszczonego montażu samochodów (SKD).

Spółka rozpocznie swoją działalność 6 listopada. Na ten sam dzień zaplanowano rozpoczęcie produkcji samochodu Chevrolet Aveo sedan. Fabryka ma rozwijać produkcję Chevroleta Aveo, na wiosnę pojawi się w produkcji model hatchback, który ujrzał światło dzienne podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, oraz do końca 2008 roku kontynuować produkcję Lanosa. Przez pierwsze sześć miesięcy Aveo z Żerania wysyłane będzie wyłącznie na Ukrainę. Od kwietnia 2008 r. wejdzie do europejskiej sieci sprzedaży General Motors. Na 2010 r. przewidziano pojawienie się na Żeraniu całkiem nowego modelu, którego wytwarzanie zarezerwowane będzie wyłącznie dla zakładu w Polsce.

Spółka z GM DAT zatrudni około 2 tysięcy osób, czyli 80 proc. dotychczasowej załogi. Biznesplan zakłada, że już w drugim roku działalności osiągnie ona dodatni wynik finansowy.

Przeczytaj także:

Aneks do umowy prywatyzacyjnej FSO (2007-10-18)

Szansa dla Żerania (2007-09-18)


Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~pracownik 2008-03-20

to stek bzdur ta spółka nieprędko powstanie morze wcale.W tej chwili to raczej strajk sie szykuje.

~gonzo 2007-10-23

W 2010 mogliby zacząć produkcję następcy Lacetti. Ten samochód jest odpowiedni wielkościowo i to by było dobre

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.