mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM: Duża inwestycja w Hiszpanii

GM: Duża inwestycja w Hiszpanii

550 milionów euro zainwestował amerykański gigant samochodowy General Motors w produkcję nowego Opla Corsy, która odbywać się będzie w hiszpańskiej fabryce w regionie Aragon. Rocznie z linii montażowych ma zjeżdżać 400 tys. egzemplarzy tego modelu.

GM: Duża inwestycja w Hiszpanii

Hiszpańska fabryka zatrudnia obecnie 7600 osób i jest największą montażownią amerykańskiego koncernu w Europie. Aragoński zakład, który położony jest nieopodal Saragossy buduje model Opla Corsy od 1982 roku. Poza nową generacją reprezentanta segmentu B składana jest tu także Meriva, o którą walczyły także polskie zakłady w Gliwicach.

Galeria - Historia modelu Opel Corsa

W nadchodzący poniedziałek (31.07) mury fabryki w Saragossie opuści pierwszy egzemplarz Corsy z seryjnej produkcji. W przygotowaniach zakładu do wznowienia produkcji nowej generacji tego modelu hiszpańscy eksperci ściśle współpracowali z centrum rozwojowo-technicznym Opla znajdującym się w niemieckim Ruesselsheim, a także z drugą fabryką produkującą nowe Corsy w Eisenach/Turyngia.

Zobacz galerię zdjęć nowego modelu Opel Corsa 

Kosztem 550 milionów euro zakłady w Saragossie zostały mocno zmodernizowane i wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia do produkcji aut, m.in. duże prasownice blach, które w ciągu jednej minuty pod naciskiem trzech ton są w stanie wytłoczyć blisko 40 blaszanych elementów wykorzystywanych w karoserii Corsy. Wybudowana została również nowa lakiernia i dodatkowe linie montażowe.

Czytaj także:

Corsa gotowa do produkcji 2006-07-13

Opel Corsa: Ten nowy 2006-05-16

Komentuj:

~seeker 2006-07-28

Nowa Corsa nawet fajnie wygląda. Ciekawie zapowiadają się przyszłe wersje nowej Corsy. Na przykład wersja Corsa kombisport (3d kombi o sportowej stylistyce)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.