mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM: Duża inwestycja w Hiszpanii

GM: Duża inwestycja w Hiszpanii

550 milionów euro zainwestował amerykański gigant samochodowy General Motors w produkcję nowego Opla Corsy, która odbywać się będzie w hiszpańskiej fabryce w regionie Aragon. Rocznie z linii montażowych ma zjeżdżać 400 tys. egzemplarzy tego modelu.

GM: Duża inwestycja w Hiszpanii

Hiszpańska fabryka zatrudnia obecnie 7600 osób i jest największą montażownią amerykańskiego koncernu w Europie. Aragoński zakład, który położony jest nieopodal Saragossy buduje model Opla Corsy od 1982 roku. Poza nową generacją reprezentanta segmentu B składana jest tu także Meriva, o którą walczyły także polskie zakłady w Gliwicach.

Galeria - Historia modelu Opel Corsa

W nadchodzący poniedziałek (31.07) mury fabryki w Saragossie opuści pierwszy egzemplarz Corsy z seryjnej produkcji. W przygotowaniach zakładu do wznowienia produkcji nowej generacji tego modelu hiszpańscy eksperci ściśle współpracowali z centrum rozwojowo-technicznym Opla znajdującym się w niemieckim Ruesselsheim, a także z drugą fabryką produkującą nowe Corsy w Eisenach/Turyngia.

Zobacz galerię zdjęć nowego modelu Opel Corsa 

Kosztem 550 milionów euro zakłady w Saragossie zostały mocno zmodernizowane i wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia do produkcji aut, m.in. duże prasownice blach, które w ciągu jednej minuty pod naciskiem trzech ton są w stanie wytłoczyć blisko 40 blaszanych elementów wykorzystywanych w karoserii Corsy. Wybudowana została również nowa lakiernia i dodatkowe linie montażowe.

Czytaj także:

Corsa gotowa do produkcji 2006-07-13

Opel Corsa: Ten nowy 2006-05-16

Komentuj:

~seeker 2006-07-28

Nowa Corsa nawet fajnie wygląda. Ciekawie zapowiadają się przyszłe wersje nowej Corsy. Na przykład wersja Corsa kombisport (3d kombi o sportowej stylistyce)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.