mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM Europe z rekordami

GM Europe z rekordami

Pierwszy kwartał bieżącego roku był bardzo udany dla europejskiego oddziału General Motors. Pobity został rekord łącznej sprzedaży, udział w rynku jest najwyższy od dziesięciu lat, a swoje rekordy uzyskały także marki Opel i Chevrolet.

W pierwszych trzech miesiącach 2007 roku sprzedaż wszystkich marek należących do General Motors w Europie (Opel/Vauxhall, Chevrolet, Cadillac, Corvette, Saab, Hummer) wyniosła 553.621 sztuk i była o ponad 30 tys. wyższa niż w analogicznym okresie 2006 r. zwiększył się także udział w rynku z 9,4 do 9,8%. W ubiegłym roku po raz pierwszy udało się koncernowi przekroczyć barierę 2 milionów sprzedanych sztuk, a zapowiada się, że w tym ponownie zostanie pobity rekord sprzedaży.
 
78 procent całej sprzedaży GME to zasługa marki Opel (Vauxhall w Wlk. Brytanii). 428.787 sprzedanych aut w ciągu trzech pierwszych miesięcy roku jest najlepszym wynikiem od 2001 r. Udział w rynku ustabilizował się na poziomie 7,6%. Z całą pewnością Opel/Vauxhall mógłby liczyć na znacznie lepszy wynik, jednak bardzo dobrą sprzedaż w Rosji i Wlk. Brytanii zrównoważyła w dół słabsza sprzedaż na rynki niemieckim. Największą popularnością cieszy się, co oczywiste, nowa Corsa, która w porównaniu z ubiegłym rokiem poprawiła swój wynik o 57%.
 
Najlepszy wynik w historii uzyskała marka Chevrolet. Nieco ponad 100 tys. sprzedanych aut jest aż o 33% lepszym rezultatem niż zeszłoroczny rekord. Udział w rynku w tym samym czasie wzrósł z 0,4 do 1,8 procenta.
 
Największy wpływ na tak dobre rezultaty w Europie miała niewątpliwie bardzo dobra sprzedaż, szczególnie marek Opel i Chevrolet, w Rosji. 46.546 sprzedanych aut jest aż o 128 procent lepszym wynikiem niż przed rokiem, co pozwoliło na zwiększenie udziału rynkowego z 4,3 do 9,5 procenta.
 
Czytaj także:

GM: Poważny skok w górę

 
 

 

Tematy w artykule: General Motors

Podobne wiadomości:

FCA nie połączy sił z GM

FCA nie połączy sił z GM

Aktualności 2015-05-26

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Komentuj:

~maly303 2007-04-16

fakt wszędzie się pisze o tym jaka to wspaniala firma tylko tyle że o niezadowolonych pracownikach nikt nie wspomina ,po 3 latach wyżeczen dyrektor obiecal wysokie podwyrzki i co????? zaoferowal smieszna podwyzke zenada!!!!!!!!!

~GM MP 2007-04-11

szkoda tylko że ten zysk nie przekłada się na podwyżki dla pracowników w GM POLAND ( Opel Gliwice) pomimo strajku, żadań ze strony związkowców, przedstawiciele zarządu nie są skorzy dać pieniądze... Zaznacze tylko ze zarabiamy prawie ułamek tego co nasi koledzy w Niemczech, Angli czy chociażby Hiszpanii...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.