mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM Europe z rekordami

GM Europe z rekordami

Pierwszy kwartał bieżącego roku był bardzo udany dla europejskiego oddziału General Motors. Pobity został rekord łącznej sprzedaży, udział w rynku jest najwyższy od dziesięciu lat, a swoje rekordy uzyskały także marki Opel i Chevrolet.

W pierwszych trzech miesiącach 2007 roku sprzedaż wszystkich marek należących do General Motors w Europie (Opel/Vauxhall, Chevrolet, Cadillac, Corvette, Saab, Hummer) wyniosła 553.621 sztuk i była o ponad 30 tys. wyższa niż w analogicznym okresie 2006 r. zwiększył się także udział w rynku z 9,4 do 9,8%. W ubiegłym roku po raz pierwszy udało się koncernowi przekroczyć barierę 2 milionów sprzedanych sztuk, a zapowiada się, że w tym ponownie zostanie pobity rekord sprzedaży.
 
78 procent całej sprzedaży GME to zasługa marki Opel (Vauxhall w Wlk. Brytanii). 428.787 sprzedanych aut w ciągu trzech pierwszych miesięcy roku jest najlepszym wynikiem od 2001 r. Udział w rynku ustabilizował się na poziomie 7,6%. Z całą pewnością Opel/Vauxhall mógłby liczyć na znacznie lepszy wynik, jednak bardzo dobrą sprzedaż w Rosji i Wlk. Brytanii zrównoważyła w dół słabsza sprzedaż na rynki niemieckim. Największą popularnością cieszy się, co oczywiste, nowa Corsa, która w porównaniu z ubiegłym rokiem poprawiła swój wynik o 57%.
 
Najlepszy wynik w historii uzyskała marka Chevrolet. Nieco ponad 100 tys. sprzedanych aut jest aż o 33% lepszym rezultatem niż zeszłoroczny rekord. Udział w rynku w tym samym czasie wzrósł z 0,4 do 1,8 procenta.
 
Największy wpływ na tak dobre rezultaty w Europie miała niewątpliwie bardzo dobra sprzedaż, szczególnie marek Opel i Chevrolet, w Rosji. 46.546 sprzedanych aut jest aż o 128 procent lepszym wynikiem niż przed rokiem, co pozwoliło na zwiększenie udziału rynkowego z 4,3 do 9,5 procenta.
 
Czytaj także:

GM: Poważny skok w górę

 
 

 

Tematy w artykule: General Motors

Podobne wiadomości:

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

FCA nie połączy sił z GM

FCA nie połączy sił z GM

Aktualności 2015-05-26

Komentuj:

~maly303 2007-04-16

fakt wszędzie się pisze o tym jaka to wspaniala firma tylko tyle że o niezadowolonych pracownikach nikt nie wspomina ,po 3 latach wyżeczen dyrektor obiecal wysokie podwyrzki i co????? zaoferowal smieszna podwyzke zenada!!!!!!!!!

~GM MP 2007-04-11

szkoda tylko że ten zysk nie przekłada się na podwyżki dla pracowników w GM POLAND ( Opel Gliwice) pomimo strajku, żadań ze strony związkowców, przedstawiciele zarządu nie są skorzy dać pieniądze... Zaznacze tylko ze zarabiamy prawie ułamek tego co nasi koledzy w Niemczech, Angli czy chociażby Hiszpanii...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.