mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM Poland będzie importerem marki Saab

GM Poland będzie importerem marki Saab

Firma Almeco Sp. z o.o., od roku 1993 wyłączny importer i dystrybutor samochodów marki Saab w Polsce, oraz General Motors Poland zawarły porozumienie o przejęciu przez GM z końcem bieżącego roku działalności importerskiej i dystrybucyjnej samochodów Saab w Polsce.

W ramach nowej umowy warszawskie punkty dealerskie i serwisowe należące do Almeco będą w dalszym ciągu funkcjonować jako autoryzowane punkty dealerskie Saaba.

Rozpoczynając swoją działalność w 1993 roku, Almeco została pierwszą firmą prowadzącą oficjalny import, dystrybucję oraz serwis samochodów Saab w Polsce. W ciągu niemal 12 lat swej działalności Almeco uzyskała liczący się udział rynkowy samochodów Saab w segmencie samochodów Premium i stworzyła organizację świadczącą usługi na najwyższym poziomie na rzecz posiadaczy samochodów Saab. Obecna sieć sprzedaży i obsługi serwisowej Saaba składa się z 9 dealerów oraz 11 punktów serwisowych. Dwa punkty dealerskie prowadzone przez Almeco pozostaną w składzie nowej sieci sprzedaży Saaba w Polsce. Prace nad przejęciem działalności importowej od Almeco przez General Motors Poland są już w toku, a ich nadrzędnym celem jest nie tylko utrzymanie wysokiego poziomu relacji z klientami oraz świadczonych usług w okresie przejściowym, lecz także rozwój działalności przez obie strony już w najbliższej przyszłości.

General Motors Poland oraz GM DAT Polska są spółkami zależnymi GM, które zajmują się organizacją sprzedaży samochodów Opel i Chevrolet w Polsce. Marka Saab, obecna w segmencie samochodów klasy Premium, będzie trzecią już marką koncernu w ramach organizacji GM w Polsce. General Motors Corporation jest w 100% właścicielem Saab Automobile AB od 28 stycznia 2000 roku. Najważniejszym produktem Saaba na rok 2004 jest całkowicie nowy Saab 9-3 Kabriolet.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!