mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM Poland zwiększy produkcję

GM Poland zwiększy produkcję

Fabryka Opla w Gliwicach w przyszłym roku zwiększy swoją produkcję, która wyniesie ok. 130-140 tys. aut. Będzie to wynikiem przede wszystkim rozpoczęcia produkcji Opla Zafiry.

W tym roku z gliwickich zakładów Opla wyjedzie 116,6 tys. samochodów, z czego aż 94 proc. trafiło lub jeszcze trafi na rynki zagraniczne. W 2003 roku produkcja fabryki w Gliwicach wyniosła 77 tys. aut. Tegoroczny wzrost to zasługa uruchomienia produkcji Opla Astry II.

Zwiększenie produkcji pociągnęło za sobą wzrost liczby zatrudnionych osób. Obecnie fabryka zatrudnia prawie 2 tys. osób, a już planowane jest zatrudnienie kolejnego tysiąca nowych pracowników w drugim kwartale przyszłego roku. Rozpoczęcie montażu nowej wersji Zafiry nastąpi we wrześniu przyszłego roku. Informacje o planowanym rozwoju firmy przedstawił na specjalnie zorganizowanym spotkaniu dyrektor generalny GM Poland i Opel Polska, Romuald Rytwiński.

Tak więc Zafira będzie trzecim obok Astry II oraz Agili modelem Opla produkowanym w Gliwicach. Oprócz zwiększenia liczby pracowników firma planuje już także rozbudowę zakładu, by nie było trudności z wprowadzeniem do produkcji jeszcze jednego modelu.

W przyszłym roku GM Poland planuje także wprowadzenie do sprzedaży w styczniu Opla Tigrę Twin Top oraz na wiosnę sportową wersję Astry III GTC. Z innych marek koncernu GM w marcu pojawi się trzydrzwiowa wersja Chevroleta Aveo, a we wrześniu Saab 9-3 Sport Hatch.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech