mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM-Renault-Nissan ciąg dalszy

GM-Renault-Nissan ciąg dalszy

Carlos Ghosn, prezes Renault-Nissan, wciąż wierzy w powodzenie rozmów na temat utworzenia szerokiego aliansu z General Motors, pomimo niespodziewanej informacji o możliwości bliższej współpracy GM z Fordem.

Rewelacja na temat ewentualnego aliansu dwóch największych amerykańskich koncernów motoryzacyjnych - General Motors oraz Ford - pojawiła się w prasie w poniedziałek. Podobno doszło już do wstępnego spotkania przedstawicieli obu firm, choć oficjalnie obie strony nie potwierdzają chęci takiej współpracy.

W międzyczasie Carlos Ghosn wciąż potwierdza gotowość do dalszych negocjacji, mimo iż pojawiły się już spekulacje, iż GM nie jest do końca zainteresowany takim partnerstwem. Wszystko to z pewnością jest swego rodzaju grą, która ma na celu uzyskanie jak najlepszej pozycji w przypadku zawarcia tego strategicznego sojuszu. Obie strony badają, jakie zyski przyniesie im takie partnerstwo i jakie też będą musiały ponieść koszty.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.