mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM będzie projektował w Światowej Stolicy Designu

GM będzie projektował w Światowej Stolicy Designu

General Motors otwarzył ośrodek projektowy Seoul Advanced Design Studio, zlokalizowany w dzielnicy Seulu Gangnam, uważanej nie tylko za najbardziej ekscytującą i stylową część stolicy Korei, lecz także za jedną z najmodniejszych dzielnic na świecie.

GM będzie projektował w Światowej Stolicy Designu
- Nasi projektanci inspirację czerpią prosto z życia, a Gangnam jest miejscem, w którym ludzie cenią design, styl i modę - powiedział Ed Welburn, wiceprezes GM Global Design. - Nasi koreańscy projektanci każdego dnia będą dążyć do perfekcji, otoczeni przez jedne z najlepszych marek i domów mody na świecie, a tak idealna lokalizacja stanowić będzie doskonałą inspirację dla ich kreatywności.

Będąc jednym z 10 globalnych ośrodków projektowych koncernu GM i centrum projektowania pojazdów mini i pojazdów małych, ośrodek GM DAT Design Center przeniósł zaawansowaną działalność projektową do Seulu z ośrodka głównego zlokalizowanego w Bupyeong w Incheon, aby rozszerzyć swoją działalność i specjalizację.

Prezes i CEO koncernu GM DAT, Mike Arcamone, potwierdził, że design nadal będzie kluczowym elementem budowania sukcesu koncernu. - Nasi utytułowani projektanci z Korei byli odpowiedzialni za Chevroleta Cruze, Sparka, a także za oczekującego na swoją premierę Aveo - powiedział. - Znajdujący się w Seulu ośrodek projektowy Advanced Design Studio jest dowodem naszego poparcia dla realizowanej w Seulu od roku inicjatywy, której celem jest wykorzystanie przyznanego temu miastu tytułu Światowej Stolicy Designu.

Dzięki lokalizacji w Gangnam ośrodek projektowy Seoul Advanced Design Studio znalazł się w sercu krajowego centrum kultury, sztuki, mody i przemysłu. Pozwoli to nowej firmie na udział w licznych programach projektowych realizowanych w Seulu, który po włoskim Turynie objął funkcję Światowej Stolicy Designu.

W nowym ośrodku projektowym zatrudnionych jest trzydziestu projektantów i innych pracowników. Specjalizują się oni w projektowaniu nadwozia i wnętrz sprzedawanych na całym świecie pojazdów mini i małych, w badaniach dotyczących trendów, kolorystyki i materiałów, a także zaawansowanej elektronice, projektowaniu cyfrowym i pracach studyjnych. Prowadzone przez nich prace ułatwią podejmowanie decyzji o kierunkach rozwoju designu.
Tematy w artykule: General Motors

Podobne wiadomości:

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

General Motors zapowiada nowy model

General Motors zapowiada nowy model

Aktualności 2015-06-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.