mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM dodaje mocy

GM dodaje mocy

Koncern General Motors zamierza w przyszłym roku dodać trochę mocy swoim samochodom. Zmiana będzie polegać na modyfikacjach dotychczasowych jednostek silnikowych poprzez zwiększanie ich pojemności.

GM dodaje mocy

Dotychczasowa jednostka pięciocylindrowa o pojemności 3,5 litra w ważącym ponad dwie tony modelu H3 dostarczała mocy 220 koni mechanicznych. General Motors zapowiada, że nadchodzący model w roczniku 2007 otrzyma 3,7 litrową jednostkę, również  pięciocylindrową, która będzie w stanie osiągnąć moc 242 koni mechanicznych.

Przy okazji silnik ten będzie dostępny także jako opcja w modelach GMC Canyon oraz Chevrolet Colorado. Podstawowe wersje tych średniej wielkości ciężarówek także otrzymają zastrzyk mocy. Czterocylindrowy silnik o pojemności 2,8 litra i mocy 175 koni mechanicznych zostanie zastąpiony jednostką 2,9 litrową z mocą większą o 10 koni mechanicznych. Oba silniki, cztero- i pięciocylindrowe posiadają powiększone tłoki, przeprojektowane głowice cylindrów, większe zawory oraz nowe systemy olejowe wraz z innymi udoskonaleniami. Inżynierowie zapewniają jednak, że zwiększona moc nie wpłynie znacząco na ekonomiczność pojazdów.

Średnie spalanie Hummera H3 utrzymuje się średnio na poziomie 17 l/100km przy skrzyni automatycznej, natomiast przy manualnej wynosi nieco ponad 14 l/100km. W pierwszym roku sprzedaży model ten otrzymywał negatywne recenzje za swoje mało dynamiczne przyspieszanie, lecz pomimo tego jego sprzedaż utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie.

General Motors zaprzecza pogłoskom, że zmiany te miały być wywołane uwagami konsumentów. Według władz koncernu jest to długofalowy plan unowocześniania części oraz produkcji modeli.

Czytaj także:

Hummer prosto z Afryki (2006-03-29)

Hummery z Wrocławia? (2006-03-23)

Tematy w artykule: General Motors

Podobne wiadomości:

FCA nie połączy sił z GM

FCA nie połączy sił z GM

Aktualności 2015-05-26

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.