mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM nie chce fabryki w Rumunii

GM nie chce fabryki w Rumunii

General Motors zrezygnował oficjalnie z przejęcia byłej fabryki należącej do Daewoo Motors, a położonej w miejscowości Craiowa. W ten sposób najpoważniejszym kandydatem do nabycia rumuńskich zakładów stał się Ford.

GM nie chce fabryki w Rumunii

Według oficjalnego komunikatu rumuńskiej agencji ds. prywatyzacji AVAS Ford Motor jest obecnie jedyną firmą, która złożyła oficjalną ofertę nabycia fabryki w Craiowa. Wcześniej, poza GM, zainteresowanie inwestycją w Rumunii wyraziły także rosyjski koncern GAZ, chińskie Chery oraz indyjskie Tata Motors.

Mimo iż General Motors wciąż chce zwiększyć znacząco produkcję w krajach środkowej i wschodniej Europy, to jednak nie będzie inwestował w nowe zakłady, a jedynie rozbuduje już istniejące. Obecnie GW wytwarza samochody oraz różne podzespoły do nich w swoich fabrykach w Polsce, na Ukrainie, w Rosji, Uzbekistanie oraz Kazachstanie.

Jedną z przyczyn rezygnacji ze starania się o rumuńskie zakłady, były też niewyjaśnione do końca długi fabryki. Pod koniec 2006 roku rumuński rząd odkupił od bankrutującego Daewoo za 51 mln dolarów zakłady w Craiowej.

Czytaj także:
Ford i GM chcą do Rumunii (2006-10-03)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech