mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM nie chce fabryki w Rumunii

GM nie chce fabryki w Rumunii

General Motors zrezygnował oficjalnie z przejęcia byłej fabryki należącej do Daewoo Motors, a położonej w miejscowości Craiowa. W ten sposób najpoważniejszym kandydatem do nabycia rumuńskich zakładów stał się Ford.

GM nie chce fabryki w Rumunii

Według oficjalnego komunikatu rumuńskiej agencji ds. prywatyzacji AVAS Ford Motor jest obecnie jedyną firmą, która złożyła oficjalną ofertę nabycia fabryki w Craiowa. Wcześniej, poza GM, zainteresowanie inwestycją w Rumunii wyraziły także rosyjski koncern GAZ, chińskie Chery oraz indyjskie Tata Motors.

Mimo iż General Motors wciąż chce zwiększyć znacząco produkcję w krajach środkowej i wschodniej Europy, to jednak nie będzie inwestował w nowe zakłady, a jedynie rozbuduje już istniejące. Obecnie GW wytwarza samochody oraz różne podzespoły do nich w swoich fabrykach w Polsce, na Ukrainie, w Rosji, Uzbekistanie oraz Kazachstanie.

Jedną z przyczyn rezygnacji ze starania się o rumuńskie zakłady, były też niewyjaśnione do końca długi fabryki. Pod koniec 2006 roku rumuński rząd odkupił od bankrutującego Daewoo za 51 mln dolarów zakłady w Craiowej.

Czytaj także:
Ford i GM chcą do Rumunii (2006-10-03)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.