mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM - nie ma mowy o bankructwie

GM - nie ma mowy o bankructwie

Największy na świecie producent samochodów stracił w tym roku blisko 4 miliardy dolarów, a wartość jego akcji spadła o 46%. Mimo to Richard Wagoner, szef koncernu, stanowczo zaprzecza groźbie bankructwa.

GM - nie ma mowy o bankructwie

W czwartek (17.11.2005) Wagoner wystosował list do 325 tysięcy pracowników swojej firmy. Szef GM przyznaje, że poniesione w ostatnim roku straty są dotkliwe i potrzeba zdecydowanych działań, by przywrócić dochodowość firmy. „Nie ma absolutnie żadnych planów, by postawić GM w stan upadłości” – powiedział Wagoner.

 

Jasna deklaracja ucina pogłoski o możliwości bankructwa GM, która miałaby wynikać z upadku Delphi Corp. – największego dostawcy części dla amerykańskiego giganta. Kłopoty Delphi, które, w razie niepowodzenia rozmów ze związkami zawodowymi do 16 grudnia, poprosiło sąd o unieważnienie kontraktów pracowniczych, mogą spowodować konieczność zamknięcia wielu fabryk tak Delphi, jak i GM. To pociągnie za sobą olbrzymie koszty, twierdzą finansiści.

 

Problemy potęgowane są trudną sytuacją na rynku amerykańskim, wysokimi kosztami, słabą sprzedażą i ostrą konkurencją z producentami zagranicznymi. Mimo kłopotów Wagoner podkreślał dużą płynność finansową firmy i zasygnalizował program poprawy sytuacji firmy.

 

Czytaj także:

 

Wspólne projekty Forda i Fiata w Tychach 2005-11-09

 

Bielski Fiat-GM zwiększa moce 2005-11-15

 

Słaby miesiąc "Wielkiej Trójki" 2005-11-03

 

Toyota z GM nie tak szybko 2005-11-03


Podobne wiadomości:

Wspólne projekty Fiata i Forda w Tychach!

Wspólne projekty Fiata i Forda w Tychach!

Aktualności 2005-11-09

Bielski Fiat-GM zwiększa moce

Bielski Fiat-GM zwiększa moce

Aktualności 2005-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross