mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM notuje wzrost w Chinach

GM notuje wzrost w Chinach

Po fali niepowodzeń finansowych amerykański koncern General Motors odnotował znaczący zysk sprzedaży swoich samochodów na rynku chińskim.

GM notuje wzrost w Chinach

W ostatnich dziewięciu miesiącach koncern GM zdecydowanie zwiększył swoją sprzedaż. Do końca września na chłonącym wszystko co się da chińskim rynku pojawiło się aż 472.468 nowych samochodów koncernu z Detroit. To oznacza wzrost o 27,8% w stosunku do analogicznego okresu z zeszłego roku.

Za taki wynik odpowiedzialny jest oddział GM w Szanghaju, który we wrześniu, już szósty raz z rzędu okazał się topową marką w Chinach. Dzięki współpracy z Shanghai Automotive Industry Copr., chiński oddział GM w samym wrześniu wyprodukował łącznie 31.179 nowych aut. Roczna wydajność fabryki kształtuje się na poziomie 450 000 aut rocznie.

Wynik ten z pewnością pomoże General Motors na kontynuowanie walki z koncernem Toyoty o pierwszą pozycję wśród producentów. Szefowie japońskiej marki zapowiedzieli wczoraj, że w następnym roku Toyota wyprodukuje na całym świecie około 9,2 miliona nowych samochodów. Duży wkład w taki wynik może mieć, należące do Toyota Group -Daihatsu, które ostatnimi czasy odnosi bardzo dobre wyniki sprzedaży na rodzimym rynku. Tak spory wzrost produkcji u Toyoty oznaczałby jednocześnie detronizację GM z fotela najefektywniejszego koncernu świata. W tym roku bowiem, General Motors przewidziało produkcję samochodów na poziomie 9,12 miliona sztuk. Zdaniem Toyoty, taki wynik jest nie do osiągnięcia dla amerykańskiego konkurenta.

Czytaj również:
GM buduje centrum w Moskwie 2005-10-26

GM traci 1,6 miliarda dolarów 2005-10-18

Bardzo dobry wrzesień GM 2005-10-12

Toyota przejmuje Subaru 2005-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando