mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM rezygnuje z segmentu supermini

GM rezygnuje z segmentu supermini

General Motors nie zamierza rywalizować z zapowiadanymi modelami Toyoty czy Volkswagena w segmencie bardzo małych miejskich aut.

GM rezygnuje z segmentu supermini

Po zapowiedziach Toyoty i Volkswagena o planach wprowadzenia do sprzedaży malutkich miejskich aut (Up i IQ) wydawało się, iż segment ten, do którego obecnie należy tylko Smart Fortwo, czeka prawdziwy boom. Nawet jeśli, to nie weźmie w nim udziału General Motors. Carl-Peter Foster, prezes GM Europe, w wywiadzie dla Automotive News Europe zaprzeczył, iż jego koncern zamierza też wprowadzić swojego przedstawiciela do tego segmentu. Tym samym najmniejszym modelem w gamie amerykańskiego koncernu w Europie pozostanie Chevrolet Spark/Matiz. Produkcja jeszcze mniejszego auta mogłaby się okazać, według Fostera, po prostu nieopłacalna.

Volkswagen od czasu debiutu prototypowego modelu Up pokazał już trzy różne wersje swojego małego miejskiego auta. Debiut rynkowy czteroosobowego modelu planowany jest na 2010 rok. Rok wcześniej w sprzedaży powinna się pojawić, o 470 mm dłuższa, Toyota IQ, która w swym pierwszym roku obecności na rynku liczy na sprzedaż rzędu 70-90 tys. aut.

Jeśli nie dojdzie do zmiany decyzji władz GM Europe, wówczas zaprezentowany w 2004 na wystawie w Genewie koncepcyjny Opel Trixx, iealnie nadający się do rywalizacji z małymi Toyotą i Volkswagenem, pozostanie tylko modelem prototypowym.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen up!
Volkswagen up!
Cena podstawowa już od: 36 390 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Tematy w artykule: Trixx up!

Podobne wiadomości:

VW Cross Up! - czas na zmiany

VW Cross Up! - czas na zmiany

Aktualności 2016-11-04

Volkswagen up! - Niemcy szykują wersję GTI!

Volkswagen up! - Niemcy szykują wersję GTI!

Aktualności 2016-06-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport