mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM w Europie redukuje zatrudnienie

GM w Europie redukuje zatrudnienie

Nawet o 12 tys. zmniejszy się zatrudnienie w zakładach GM Europe. W wyniku programu restrukturyzacji nastąpić ma zmniejszenie kosztów strukturalnych o 500 milionów euro rocznie.

General Motors Europe oraz przedstawiciele pracowników uzgodnili treść umowy w sprawie restrukturyzacji działalności firmy w Europie. Umowa przewiduje trwałą poprawę sytuacji ekonomicznej firmy poprzez zmniejszenie kosztów o 500 milionów euro rocznie. Oszczędności mają być osiągnięte poprzez redukcję zatrudnienia, która ma zostać przeprowadzona w sposób społecznie akceptowany.

Zmniejszenie zatrudnienia dotyczyć będzie przede wszystkim działalności firmy General Motors w Niemczech. Negocjowane są oddzielne umowy mające na celu redukcję zatrudnienia w Belgii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Zwolnienia obejmą również likwidację 15 procent stanowisk kierowniczych w całej Europie. Ogółem program może pozwolić na uzyskanie redukcji zatrudnienia w firmie General Motors w Europie nawet o 12 tys. stanowisk. Program restrukturyzacji ma być zrealizowany w ciągu najbliższych dwóch lat, przy czym zakłada się uzyskanie znacznej większości docelowych oszczędności już w 2005 r.

W Niemczech, program restrukturyzacji obejmuje cztery podstawowe elementy: założenie spółek transferowych i kwalifikacyjnych, programy wcześniejszego odchodzenia na emeryturę, programy odpraw i wreszcie outsourcing wybranych operacji. Programy te mają zapobiec przymusowym zwolnieniom pracowników i mogą doprowadzić do zmniejszenia zatrudnienia o 10 tys. osób.

W ramach programu restrukturyzacji zostanie zlikwidowanych ogółem około 2 tys. stanowisk pracy w zakładach GM w Antwerpii (Belgia), w Saragossie (Hiszpania), w Trollhättan (Szwecja) i w Ellesmere Port (Wielka Brytania).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic