mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM w Indiach

GM w Indiach

Amerykański producent samochodów, koncern General Motors zamierza otworzyć drugą fabrykę samochodów w Indiach. Inwestycja na tym bardzo szybko rosnącym rynku wyniesie około 220 milionów euro.

GM w Indiach

Fabryka zostanie wybudowana w zachodniej części stanu Maharashtra. Wiadomo już nieoficjalnie ,że władze koncernu doszły do porozumienia z 'włodarzami' miasta, w kierunku dalszego rozwoju planów. Docelowo produkowanych będzie tam 140 tysięcy samochodów rocznie. Ponad tysiąc osób znajdzie zatrudnienie w nowo wybudowanym obiekcie. Dzięki niemu możliwości produkcyjne General Motors na tamtejszym rynku zostaną prawie potrojone, osiągając przy pełnej wydajności produkcję na poziomie ponad 220 tysięcy egzemplarzy samochodów rocznie.

Nick Reilly, prezes GM na terenie Azji i Pacyfiku, twierdzi, że budowa nowej fabryki pozwoli na bardzo szybkie przejęcie przez koncern udziałów w jednym z najszybciej rozwijających się rynków motoryzacyjnych na świecie. Dodaje także, iż potęga koncernu w głównej mierze zależy od krajów takich jak Indie.

Nowa fabryka będzie uzupełnieniem dla dotychczasowej, która umiejscowiona została w regionie Gujarat. Jak dotąd były tam produkowane cztery modele samochodów należące do zestawienia marki Chevrolet (Tavera, Optra, Aveo oraz Optra SRV). Wiadomo już, że w nowej fabryce montowany będzie  Chevrolet Spark, który na europejskim rynku znany jest także pod nazwą Matiz.

Prace nad budową nowego centrum zaczną się już pod koniec sierpnia, natomiast zakończenie robót planowane jest na lato 2008 roku. Władze koncernu liczą na to, że we wrześniu 2008 roku produkcja ruszy pełną parą. Poza wspomnianym modelem General Motors jest w trakcje przygotowań specjalnego modelu z segmentu mini na rynek indyjski.

W zeszłym roku GM sprzedał tam prawie 31 tysięcy egzemplarzy pojazdów. W tym roku poprzeczka planowana jest na poziomie 50 tysięcy egzemplarzy i zapowiada się na to, że zostanie ona osiągnięta. 

Czytaj także:

Mały Dodge z Chin? (2006-08-02)

GM: Duża inwestycja w Hiszpanii (2006-07-28)

Tematy w artykule: General Motors Indie

Podobne wiadomości:

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Aktualności 2015-07-16

General Motors zapowiada nowy model

General Motors zapowiada nowy model

Aktualności 2015-06-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando