mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM w górę w Europie

GM w górę w Europie

W styczniu i lutym do 9,2% wzrósł udział amerykańskiego giganta w rynku motoryzacyjnym na naszym kontynencie w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Wtedy to, wynik ten oscylował wokół 8,7% - główne źródła polepszenia pozycji reprezentujących producenta marek Opel/Vauxhall i Chevrolet to poprawa wyników w Rosji, oraz republikach centralno-azjatyckich zaliczanych do tego regionu.

Już na początku trwającego jeszcze salonu Genewskiego (więcej: 75. Salon Samochodowy w Genewie), szefostwo firmy zapowiedziało podtrzymanie tego pozytywnego trendu i w tym roku. Według nich, największy wpływ na to będą miały marki Chevrolet i wprowadzany do Europy Cadillac.

Prognozuje się, że auta z pierwszej rodziny - jeszcze w części na bazie Daewoo - sprzedadzą się w liczbie około 200 tys. sztuk w porównaniu do zeszłorocznych 190 tys.

Ciekawe jest natomiast, ile bazujących na Saab-ie 9-3 Cadillac-ów BLS znajdzie swoich klientów. Producent nie podaje na razie żadnych prognoz.


Podobne wiadomości:

75. Międzynarodowy Salon Samochodowy Genewa 2005

75. Międzynarodowy Salon Samochodowy Genewa...

Aktualności 2005-03-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.