Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM w górę w Europie

GM w górę w Europie

W styczniu i lutym do 9,2% wzrósł udział amerykańskiego giganta w rynku motoryzacyjnym na naszym kontynencie w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Wtedy to, wynik ten oscylował wokół 8,7% - główne źródła polepszenia pozycji reprezentujących producenta marek Opel/Vauxhall i Chevrolet to poprawa wyników w Rosji, oraz republikach centralno-azjatyckich zaliczanych do tego regionu.

Już na początku trwającego jeszcze salonu Genewskiego (więcej: 75. Salon Samochodowy w Genewie), szefostwo firmy zapowiedziało podtrzymanie tego pozytywnego trendu i w tym roku. Według nich, największy wpływ na to będą miały marki Chevrolet i wprowadzany do Europy Cadillac.

Prognozuje się, że auta z pierwszej rodziny - jeszcze w części na bazie Daewoo - sprzedadzą się w liczbie około 200 tys. sztuk w porównaniu do zeszłorocznych 190 tys.

Ciekawe jest natomiast, ile bazujących na Saab-ie 9-3 Cadillac-ów BLS znajdzie swoich klientów. Producent nie podaje na razie żadnych prognoz.


Podobne wiadomości:

75. Międzynarodowy Salon Samochodowy Genewa 2005

75. Międzynarodowy Salon Samochodowy Genewa...

Aktualności 2005-03-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bentley Bentayga z silnikiem TDI
Bentley Bentayga z silnikiem TDI
Producent luksusowych samochodów na początek najpierw przełamał wewnętrzny opór przed SUV-ami, a teraz zmierza w kierunku silników wysokoprężnych. Kilka dni temu przyłapano zamaskowany model Bentayga z silnikiem TDI pod maską.