mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM w poszukiwaniu pieniędzy

GM w poszukiwaniu pieniędzy

General Motors rezygnuje z udziałów w Suzuki. Koncern redukuje wkłady finansowe w japońskiej marce z 20,4 do zaledwie 3 procent.

Amerykański koncern General Motors szuka drogi na zaoszczędzenie pieniędzy, które mogłyby poprawić kondycję finansową firmy. Warte dwa miliardy dolarów akcje najprawdopodobniej zostaną odkupione z powrotem przez Suzuki.

GM od 1981 roku było akcjonariuszem japońskiej marki. W 2001 roku koncern zwiększył swoje udziały do ponad 20 procent. Obie strony są związane ze sobą wieloma ważnymi projektami badawczymi i rozwojowymi. Jak informują przedstawiciele amerykańskiego koncernu ta współpraca ma być nadal kontynuowana.

Co ciekawe GM nie tak dawno temu przedłużył umowę z Toyotą zakładającą prowadzenie wspólnych badań i prac rozwojowych nad ogniwami paliwowymi. Według nowych ustaleń wkład General Motors w ten projekt zwiększy się właśnie do dwóch miliardów dolarów.

Więcej na ten temat: Technologiczna współpraca GM i Toyoty

Czytaj także:

Amerykańskie koncerny: kierunek - Europa 2006-03-02

Rekordowy eksport GM Holden 2006-01-30

GM: Ponad 9 mln sprzedanych aut 2006-01-16

Tematy w artykule: General Motors

Podobne wiadomości:

Technologiczna współpraca GM i Toyoty

Technologiczna współpraca GM i Toyoty

Aktualności 2006-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.