mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

Amerykański gigant General Motors, kupiło właśnie firmę Cruise Automation - to pochodząca z San Francisco firma zajmująca się produkcją pojazdów autonomicznych. Dzięki temu prace nad stworzeniem samojeżdżącego auta mają iść szybciej.

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

Ani jedna, ani druga firma nie podaje dokładnej wartości transakcji, ale w mediach wyceniana jest ona na około jednego miliarda dolarów. To wielkie przedsięwzięcie ze strony General Motors. Ale i cel jest ambitny. Amerykański koncern chce dostarczyć takie samochody do firm flotowych, które już niedługo będą trudniły się w udostępnianiu takich pojazdów w ramach usług carsharingu.


Zakupiona przez koncern firma, zatrudniająca 40 pracowników, została założona w 2013 roku - zrobiła wrażenie na Krzemowej Dolinie pokazując Audi A4, którym można było poruszać się za pomocą konsoli do gier. W projekcie GM firma zajmie się głównie przygotowaniem informatycznej strony samochodów. Dzięki temu pojazdy - przy pomocy komputerów wykorzystujących dane z radarów, czujników i kamer - będą mogły bezpiecznie poruszać się bez udziału kierowcy.


Czy taka inwestycja się opłaca? Lobby ekologiczne oraz popyt na najnowszą technikę w samochodach są tak duże, że z pewnością klientów nie zabraknie. Ale najpierw musi zmienić się prawo, które pozwoli na poruszanie się samochodami autonomicznymi. Pierwsze rezultaty aliansu GM i Cruise Automation mają być widoczne w ciągu roku.

Jakiś czas temu podobny ruch wykonał Ford nawiązując współpracę z Google.

Tematy w artykule: General Motors

Podobne wiadomości:

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Aktualności 2015-07-16

20-lecie fabryki Opla w Gliwicach

auto motor i sport 2016-05-09

6 maja minęły dokładnie dwie dekady od rozpoczęcia produkcji samochodów Opla w śląskiej fabryce. Obecnie około 4 000 pracowników produkuje w tej fabryce najnowszą generację Opla Astry - zwycięzcę plebiscytu COTY 2016.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej
Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej
Kierowcy jadący autostradą A1 przecierają oczy ze zdumienia. Oto bowiem pojawił się tam niedawno… fotoradar. Został on ustawiony na węźle Sośnica, gdzie trasa A1 łączy się z autostradą A4.