mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

Amerykański gigant General Motors, kupiło właśnie firmę Cruise Automation - to pochodząca z San Francisco firma zajmująca się produkcją pojazdów autonomicznych. Dzięki temu prace nad stworzeniem samojeżdżącego auta mają iść szybciej.

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

Ani jedna, ani druga firma nie podaje dokładnej wartości transakcji, ale w mediach wyceniana jest ona na około jednego miliarda dolarów. To wielkie przedsięwzięcie ze strony General Motors. Ale i cel jest ambitny. Amerykański koncern chce dostarczyć takie samochody do firm flotowych, które już niedługo będą trudniły się w udostępnianiu takich pojazdów w ramach usług carsharingu.


Zakupiona przez koncern firma, zatrudniająca 40 pracowników, została założona w 2013 roku - zrobiła wrażenie na Krzemowej Dolinie pokazując Audi A4, którym można było poruszać się za pomocą konsoli do gier. W projekcie GM firma zajmie się głównie przygotowaniem informatycznej strony samochodów. Dzięki temu pojazdy - przy pomocy komputerów wykorzystujących dane z radarów, czujników i kamer - będą mogły bezpiecznie poruszać się bez udziału kierowcy.


Czy taka inwestycja się opłaca? Lobby ekologiczne oraz popyt na najnowszą technikę w samochodach są tak duże, że z pewnością klientów nie zabraknie. Ale najpierw musi zmienić się prawo, które pozwoli na poruszanie się samochodami autonomicznymi. Pierwsze rezultaty aliansu GM i Cruise Automation mają być widoczne w ciągu roku.

Jakiś czas temu podobny ruch wykonał Ford nawiązując współpracę z Google.

Tematy w artykule: General Motors

Podobne wiadomości:

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

20-lecie fabryki Opla w Gliwicach

auto motor i sport 2016-05-09

6 maja minęły dokładnie dwie dekady od rozpoczęcia produkcji samochodów Opla w śląskiej fabryce. Obecnie około 4 000 pracowników produkuje w tej fabryce najnowszą generację Opla Astry - zwycięzcę plebiscytu COTY 2016.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross