mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM zainwestuje 4 mld euro w Opla

GM zainwestuje 4 mld euro w Opla

Zarząd General Motors podjął decyzję o zainwestowaniu w niemiecką markę Opel kwoty 4 mld euro. Całość inwestycji ma zostać sfinalizowana w 2016 roku.

GM zainwestuje 4 mld euro w Opla

"Jako globalna firma motoryzacyjna GM potrzebuje silnej obecności w Europie — zarówno w zakresie projektowania i rozwoju, jak i produkcji i sprzedaży. Opel jest kluczem do naszego sukcesu i ma pełne poparcie swojej spółki macierzystej", powiedział Dan Akerson, prezes i dyrektor generalny GM, podczas spotkania prasowego w Adam Opel Haus.

Zarząd GM zawitał do Niemiec, aby otrzymać informacje na temat postępów 10-letniego planu DRIVE!2022 oraz sprawdzić jak wy rzeczywistości wygląda trudna sytuacja branży motoryzacyjnej w Europie. Zarząd w tym celu spotkał się z ekonomistami, politykami oraz członkami związków zawodowych.

Większość zainwestowanych przez GM pieniędzy trafi do Opla, co pozwoli niemieckiej marce zwiększyć ofensywę modelową. To sprawi, że do 2016 roku w gamie modelowej pojawią się 23 nowe model oraz 13 nowy jednostek napędowych. „Zarząd zebrał się tutaj, aby wyrazić swoją solidarność i wsparcie. Opel jest częścią GM od 1929 r. i dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek stanowi decydujący element siły innowacyjnej całej firmy. Ta współpraca jest obecnie najsilniejsza w historii”, powiedział Steve Girsky, prezes rady nadzorczej Opla.

Jak na razie nie pojawiają się informacją mówiące o tym czy jakaś kwota z zainwestowanych przez GM pieniędzy trafi do Gliwickiej fabryki i czy Opel zmodernizuje jedną z najlepszych swoich fabryk.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel General Motors GM Opel Gliwice

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.