mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM zainwestuje 4 mld euro w Opla

GM zainwestuje 4 mld euro w Opla

Zarząd General Motors podjął decyzję o zainwestowaniu w niemiecką markę Opel kwoty 4 mld euro. Całość inwestycji ma zostać sfinalizowana w 2016 roku.

GM zainwestuje 4 mld euro w Opla

"Jako globalna firma motoryzacyjna GM potrzebuje silnej obecności w Europie — zarówno w zakresie projektowania i rozwoju, jak i produkcji i sprzedaży. Opel jest kluczem do naszego sukcesu i ma pełne poparcie swojej spółki macierzystej", powiedział Dan Akerson, prezes i dyrektor generalny GM, podczas spotkania prasowego w Adam Opel Haus.

Zarząd GM zawitał do Niemiec, aby otrzymać informacje na temat postępów 10-letniego planu DRIVE!2022 oraz sprawdzić jak wy rzeczywistości wygląda trudna sytuacja branży motoryzacyjnej w Europie. Zarząd w tym celu spotkał się z ekonomistami, politykami oraz członkami związków zawodowych.

Większość zainwestowanych przez GM pieniędzy trafi do Opla, co pozwoli niemieckiej marce zwiększyć ofensywę modelową. To sprawi, że do 2016 roku w gamie modelowej pojawią się 23 nowe model oraz 13 nowy jednostek napędowych. „Zarząd zebrał się tutaj, aby wyrazić swoją solidarność i wsparcie. Opel jest częścią GM od 1929 r. i dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek stanowi decydujący element siły innowacyjnej całej firmy. Ta współpraca jest obecnie najsilniejsza w historii”, powiedział Steve Girsky, prezes rady nadzorczej Opla.

Jak na razie nie pojawiają się informacją mówiące o tym czy jakaś kwota z zainwestowanych przez GM pieniędzy trafi do Gliwickiej fabryki i czy Opel zmodernizuje jedną z najlepszych swoich fabryk.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel General Motors GM Opel Gliwice

Podobne wiadomości:

Opel Adam – polskie ceny

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy model Opla w klasie mini samochodów wjeżdża na polski rynek – oto ceny Adama.

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.