mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM zamyka belgijską fabrykę Opla

GM zamyka belgijską fabrykę Opla

General Motors zdecydowało, że zamknie swoją fabrykę w Antwerpii do końca tego roku po tym, jak nie udało mu się znaleść odpowiedniego inwestora.

GM zamyka belgijską fabrykę Opla
Na ogłoszenie odpowiedziało dwóch - amerykański inwestor i chiński producent samochodów, którzy jednak nie mieli wystarczających pomysłów na przyszłość fabryki w Antwerpii. Na tym niestety proces poszukiwań się zakończył.

W zakładzie pracuje obecnie 1300 pracowników, co stanowi jedynie połowę całej załogi. Resztę zwolniono już na początku roku, mając na uwadze ryzyko całego przedsięwzięcia związanego z poszukiwaniem inwestora, który byłby w stanie sprostać wymogom stawianym przez GM.

Ta sytuacja to pierwsze takie działanie na europejskim rynku od 2006 roku, gdy GM postanowił zamknąć swoją fabrykę w Azambuja w Portugalii oraz gdy PSA/Peugeot-Citroen także zdecydowały o likwidacji zakładów w Coventry w Anglii.

Pomimo zamknięcia jednej z ważniejszych fabryk Opla w Europie, GM obiecuje, że zainwestuje w niego oraz bratnią markę Vauxhall 11 miliardów Euro w celu poprawienia gamy modelowej po to, by odzyskać utraconych klientów i powrócić do gry na europejskim rynku. W ostatnim miesiącu Opel wydał oświadczenie, mówiące, że od 2013 roku rozpocznie się produkcja nowego małego modelu marki w fabryce w Eisenach na terenie Niemiec. Stwierdził także, że podniesie produkcję części i silników w Kaiserslautern oraz że zainwestuje poł miliarda Euro w produkcję jednostek napędowych w zakładach na Węgrzech.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

6 Kombi, Insignia Sports Tourer, Laguna...

auto motor i sport 0000-00-00

Takie kombi jak w naszym teście nie służą tylko do przewozu możliwie największego ładunku, takie kombi to wymarzone limuzyny podróżne na dalekie dystanse, ze 180-konnymi dieslami i bogatym wyposażeniem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.