Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM zamyka belgijską fabrykę Opla

GM zamyka belgijską fabrykę Opla

General Motors zdecydowało, że zamknie swoją fabrykę w Antwerpii do końca tego roku po tym, jak nie udało mu się znaleść odpowiedniego inwestora.

GM zamyka belgijską fabrykę Opla
Na ogłoszenie odpowiedziało dwóch - amerykański inwestor i chiński producent samochodów, którzy jednak nie mieli wystarczających pomysłów na przyszłość fabryki w Antwerpii. Na tym niestety proces poszukiwań się zakończył.

W zakładzie pracuje obecnie 1300 pracowników, co stanowi jedynie połowę całej załogi. Resztę zwolniono już na początku roku, mając na uwadze ryzyko całego przedsięwzięcia związanego z poszukiwaniem inwestora, który byłby w stanie sprostać wymogom stawianym przez GM.

Ta sytuacja to pierwsze takie działanie na europejskim rynku od 2006 roku, gdy GM postanowił zamknąć swoją fabrykę w Azambuja w Portugalii oraz gdy PSA/Peugeot-Citroen także zdecydowały o likwidacji zakładów w Coventry w Anglii.

Pomimo zamknięcia jednej z ważniejszych fabryk Opla w Europie, GM obiecuje, że zainwestuje w niego oraz bratnią markę Vauxhall 11 miliardów Euro w celu poprawienia gamy modelowej po to, by odzyskać utraconych klientów i powrócić do gry na europejskim rynku. W ostatnim miesiącu Opel wydał oświadczenie, mówiące, że od 2013 roku rozpocznie się produkcja nowego małego modelu marki w fabryce w Eisenach na terenie Niemiec. Stwierdził także, że podniesie produkcję części i silników w Kaiserslautern oraz że zainwestuje poł miliarda Euro w produkcję jednostek napędowych w zakładach na Węgrzech.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Opel Cascada - nowa wersja zamiast face liftingu

Opel Cascada - nowa wersja zamiast face...

Aktualności 2016-09-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe
Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe
Infiniti Q60 to samochód, który zachwycił wielu, również potencjalnych klientów w Europie. Teraz japońska marka przedstawiła podstawową cenę auta na polskim rynku.