mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM zastrzegło nazwę SS

GM zastrzegło nazwę SS

Najnowsze wieści zza Oceanu mówią, że General Motor w amerykańskim urzędzie patentowym zastrzegł nazwę SS, którą oznaczane były sportowe wersje Chevroletów. Dlaczego zrobili to dopiero teraz?

GM zastrzegło nazwę SS
Po raz pierwszy litery "SS" w motoryzacji zostały użyte w Chevrolecie Impala z rocznika 1961. Oznaczają one Super Sport i pojawiały się przy wzmocnionych, usprtowionych wersjach modeli z krzyżem na masce. Kilka z nich zapisało się na kartach historii motoryzacji grubą czcionką, jak Chevy Chevelle SS.

Dopiero jednak teraz General Motors, właściciel Chevroleta, zdecydował się zastrzec nazwę SS w urzędzie patentowym. Od razu pojawiają się pytania, dlaczego Amerykanie dokonali tego dopiero teraz? Wychodzi na to, że teraz dostrzegli, że mogą stworzyć nową markę na wzór tego, co Chrysler zrobił z SRT.

Jeśli przypuszczenia nasze się sprawdzą, to marka SRT będzie mieć pierwszego, bezpośredniego konkurenta w rywalizacji na rynku zarówno amerykańskim, jak i globalnym. Pojawia się jednak pewien mały niuans. Litery SS mogą się, zwłaszcza w Europie, źle kojarzyć. Głównie ze względów wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet General Motors Chevrolet Impala

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji
Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji
Zapowiadany od kilku tygodni minivan od Mitsubishi Xpander w końcu doczekał się premiery na salonie samochodowym  w Indonezji. Poznaliśmy sporo szczegółów technicznych na jego temat.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech