mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM zastrzegło nazwę SS

GM zastrzegło nazwę SS

Najnowsze wieści zza Oceanu mówią, że General Motor w amerykańskim urzędzie patentowym zastrzegł nazwę SS, którą oznaczane były sportowe wersje Chevroletów. Dlaczego zrobili to dopiero teraz?

GM zastrzegło nazwę SS
Po raz pierwszy litery "SS" w motoryzacji zostały użyte w Chevrolecie Impala z rocznika 1961. Oznaczają one Super Sport i pojawiały się przy wzmocnionych, usprtowionych wersjach modeli z krzyżem na masce. Kilka z nich zapisało się na kartach historii motoryzacji grubą czcionką, jak Chevy Chevelle SS.

Dopiero jednak teraz General Motors, właściciel Chevroleta, zdecydował się zastrzec nazwę SS w urzędzie patentowym. Od razu pojawiają się pytania, dlaczego Amerykanie dokonali tego dopiero teraz? Wychodzi na to, że teraz dostrzegli, że mogą stworzyć nową markę na wzór tego, co Chrysler zrobił z SRT.

Jeśli przypuszczenia nasze się sprawdzą, to marka SRT będzie mieć pierwszego, bezpośredniego konkurenta w rywalizacji na rynku zarówno amerykańskim, jak i globalnym. Pojawia się jednak pewien mały niuans. Litery SS mogą się, zwłaszcza w Europie, źle kojarzyć. Głównie ze względów wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet General Motors Chevrolet Impala

Podobne wiadomości:

Europejska konkurencja wewnątrz GM

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.