mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM zastrzegło nazwę SS

GM zastrzegło nazwę SS

Najnowsze wieści zza Oceanu mówią, że General Motor w amerykańskim urzędzie patentowym zastrzegł nazwę SS, którą oznaczane były sportowe wersje Chevroletów. Dlaczego zrobili to dopiero teraz?

GM zastrzegło nazwę SS
Po raz pierwszy litery "SS" w motoryzacji zostały użyte w Chevrolecie Impala z rocznika 1961. Oznaczają one Super Sport i pojawiały się przy wzmocnionych, usprtowionych wersjach modeli z krzyżem na masce. Kilka z nich zapisało się na kartach historii motoryzacji grubą czcionką, jak Chevy Chevelle SS.

Dopiero jednak teraz General Motors, właściciel Chevroleta, zdecydował się zastrzec nazwę SS w urzędzie patentowym. Od razu pojawiają się pytania, dlaczego Amerykanie dokonali tego dopiero teraz? Wychodzi na to, że teraz dostrzegli, że mogą stworzyć nową markę na wzór tego, co Chrysler zrobił z SRT.

Jeśli przypuszczenia nasze się sprawdzą, to marka SRT będzie mieć pierwszego, bezpośredniego konkurenta w rywalizacji na rynku zarówno amerykańskim, jak i globalnym. Pojawia się jednak pewien mały niuans. Litery SS mogą się, zwłaszcza w Europie, źle kojarzyć. Głównie ze względów wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet General Motors Chevrolet Impala

Podobne wiadomości:

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Europejski Chevrolet Camaro 2SS - Chevrolet...

auto motor i sport 0000-00-00

Legenda ma się dobrze. Nie chodzi o to, żeby był idealny, chodzi o to, żeby miał klimat. Z tak sformułowanej zasady wynika określony porządek świata. Doskonale rozumie to Chevrolet Camaro. Oto jego test.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross