mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM zdetronizował VW

GM zdetronizował VW

Dotychczasowy lider najszybciej rozwijającego się rynku motoryzacyjnego, czyli chińskiego, Volkswagen został prześcignięty przez koncern General Motors.

Już w zeszłym roku amerykański gigant bliski był prześcignięcia pod względem liczby sprzedanych aut największy europejski koncern motoryzacyjny. Udało się to jednak dopiero po pierwszym półroczu tego roku. General Motors wraz ze swoimi chińskimi partnerami sprzedał łącznie 458.832 auta, co oznacza łączny wzrost sprzedaży aż o 49%. Także niezły przyrost sprzedaży, o ok. 30%, zanotował Volkswagen, a właściwie spółki, jakie zostały utworzone wraz z SAIC oraz FAW, jednak oznacza to jedynie 345.375 sprzedanych samochodów.

Już nieco gorzej wygląda to na tle całego chińskiego rynku motoryzacyjnego. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku zarejestrowano 1,8 miliona nowych aut osobowych, co stanowi wzrost rynku o 46,9%. Na tym tle wynik uzyskany przez VW nie jest już taki dobry.

Czołową dziesiątkę firm o najlepszej sprzedaży w Kraju Środka uzupełniają Chery Automobile, Bejjing Hyundai Motor Comp., Tianjin FAW Toyota, Tianjin Xiali, Geely Automobile, Guangzhou Honda oraz Dongfeng Peugeot Citroen Automobile. Czołowa dziesiątka osiągnęła łącznie w pierwszym półroczu 70% całkowitej sprzedaży na rynku chińskim. Najchętniej kupowanymi limuzynami okazały się należący do koncernu GM model Excelle oraz Hyundai Sonata.

Czytaj także:
Chińskie auta trafią do Polski (2006-07-10)

Więcej Skody z Chin (2006-06-26)

Chińskie deja vu? (2006-06-14)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech