GM zwalnia

Amerykański potentat przemysłu motoryzacyjnego, do którego należą takie marki jak Buick, Cadillac, Chevrolet, Hummer, a w Europie Saab, Opel i Vaxhual, zamierza zwolnić część załogi.

Chodzi właśnie o pracowników przynoszącego straty oddziału europejskiego, a w większości najkosztowniejszych, niemieckich fabryk. Część z nich już podpisała układy zapewniające im pakiet odszkodowawczy. W niemieckiej fabryce Opla w Bochum uczyniło tak 1.400 osób, co wypełnia tym samym plan zwolnień na ten rok.

Do tego należy doliczyć 2.700 pracowników z Ruesselsheim oraz 230 z Kaiserslautern, gdzie zlokalizowana jest wytwórnia silników i skrzyń biegów do samochodów koncernu. Nie jest to jednak koniec groźby utraty miejsc zatrudnienia u naszych sąsiadów. W ciągu dwóch lat, poziom europejskiego zatrudnienia w GM ma ulec redukcji o kolejne 12 tys. miejsc, co podyktowane jest brakiem zysków od 1999 roku i najwyższymi zarobkami w całym koncernie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport