GM zwalnia

Amerykański potentat przemysłu motoryzacyjnego, do którego należą takie marki jak Buick, Cadillac, Chevrolet, Hummer, a w Europie Saab, Opel i Vaxhual, zamierza zwolnić część załogi.

Chodzi właśnie o pracowników przynoszącego straty oddziału europejskiego, a w większości najkosztowniejszych, niemieckich fabryk. Część z nich już podpisała układy zapewniające im pakiet odszkodowawczy. W niemieckiej fabryce Opla w Bochum uczyniło tak 1.400 osób, co wypełnia tym samym plan zwolnień na ten rok.

Do tego należy doliczyć 2.700 pracowników z Ruesselsheim oraz 230 z Kaiserslautern, gdzie zlokalizowana jest wytwórnia silników i skrzyń biegów do samochodów koncernu. Nie jest to jednak koniec groźby utraty miejsc zatrudnienia u naszych sąsiadów. W ciągu dwóch lat, poziom europejskiego zatrudnienia w GM ma ulec redukcji o kolejne 12 tys. miejsc, co podyktowane jest brakiem zysków od 1999 roku i najwyższymi zarobkami w całym koncernie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.