mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GP Abu Zabi: Vettel bezkonkurencyjny

GP Abu Zabi: Vettel bezkonkurencyjny

Sebastian Vettel wygrał pierwszy trening przed niedzielnym Grand Prix Abu Zabi. Kierowca Red Bulla nadal jest w topowej formie, co udowodnił znacząco dystansując rywali w tej sesji.

Vettel w ciągu pierwszych 90 minut treningu wykręcił czas 1:42.760. Dopiero sześć dziesiątych za nim sklasyfikowano kolejnego kierowcę, Lewisa Hamiltona z McLarena. Trzecie miejsce zajął jego kolega z zespołu, Jenson Button. On z kolei stracił do Vettela sekundę. Kolejny pretendent do tytuły mistrzowskiego w tym sezonie, Mark Webber był czwarty. Australijczyk uplasował się przed Robertem Kubicą z Renault i liderem klasyfikacji generalnej Fernando Alonso z Ferrari. Hiszpan do Vettela stracił aż 1,3 s. Jeśli w takiej kolejności kierowcy dojechaliby w niedzielę do mety, wówczas mistrzem świata zostałby Sebastian Vettel.