mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GP Korei Pd.: Pirelli podało mieszanki

GP Korei Pd.: Pirelli podało mieszanki

Pirelli prosto z Japonii udaje się do Korei, zaliczając drugi w tym sezonie zaoceaniczny zestaw wyścigów tydzień po tygodniu, tak jak na początku roku miało to miejsce w przypadku Malezji i Chin. Ciasny tor Yeongam położony jest w Mokpo, 400 kilometrów na południe od Seulu, i stanowi mocny kontrast do płynnej pętli Suzuki.

GP Korei Pd.: Pirelli podało mieszanki
Mimo dużych wymagań stawianych przez tor, Pirelli przywozi jedną z najodważniejszych kombinacji opon: miękkie P Zero „żółte” i supermiękkie P Zero „czerwone”. To ogumienie przejdzie niezwykle trudny sprawdzian na koreańskim torze, który w zeszłym roku zadebiutował w kalendarzu Formuły 1. Jest tu kilka wolnych i technicznych zakrętów, a także szybsze łuki. To sprawia, że opony i ustawienia samochodu muszą być bardzo uniwersalne. W drugim sezonie korzystania nawierzchnia w Korei będzie prawdopodobnie bardziej starta, a co za tym idzie bardziej szorstka. To może przyspieszyć zużycie ogumienia – zwłaszcza, że na torze nie brakuje fragmentów, które wymagają optymalnej trakcji.

Szybkie łuki oznaczają, że w Korei obciążenie boczne opon będzie największe spośród wszystkich obiektów, na których stosuje się kombinację miękkich i supermiękkich opon: Monako, Węgry, Kanada i Singapur. Tak jak Kanada, Yeongam to pół-stały obiekt, którego niektóre sekcje przebiegają po normalnych drogach wiodących wzdłuż nabrzeża. To oznacza zmienny poziom przyczepności, co z kolei wpływa na ustawienia. Długa prosta przed pierwszą sekwencją właściwych zakrętów nie pomaga w skutecznym dogrzaniu ogumienia. Nagłe ugięcia w zakrętach przy niedostatecznie wysokiej temperaturze podnosi ryzyko grainingu i odrywania się fragmentów gumy.

Pogoda w Korei jest kolejną ważną zmienną. Nadmorska lokalizacja Mokpo sprawia, że nagłe burze nie są tu niczym rzadkim. W zeszłym roku start opóźniono z powodu ulewy, a następnie zawody przerwano na 45 minut.

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.