mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GP Malezji: Czerwone byki dominują, Kubica znów wysoko

GP Malezji: Czerwone byki dominują, Kubica znów wysoko

Robert Kubica z zespołu Renault zajął czwarte miejsce w wyścigu o Grand Prix Malezji. Na torze Sepang najszybsi byli jednak kierowcy Red Bulla - Sebastian Vettel i Mark Webber.

Tym razem na torze Sepang obyło się bez deszczu, ale i tak wielu kierowców nie ukończyło wyścigu. Zawodziły bolidy m.in. byłych mistrzów świata Formuły 1 - Niemca Michaela Schumachera (Mercedes) i Hiszpana Fernando Alonso (Ferrari). Alonso wprawdzie nie zdobył ani jednego punktu, ale ponieważ przejechał ponad 90 procent wyścigu ostatecznie został sklasyfikowany na 13. pozycji.

Pierwsza dziesiątka kierowców na mecie w Malezji wyglądała następująco: 1. Sebastian Vettel (Red Bull), 2. Mark Webber (Red Bull), 3. Nico Rosberg (Mercedes), 4. Robert Kubica (Renault), 5. Adrian Sutil (Force India), 6. Lewis Hamilton (McLaren), 7. Felipe Massa (Ferrari), 8. Jenson Button (McLaren), 9. Jaime Alguersuari (STR Ferrari), 10. Nico Huelkenberg (Williams-Cosworth).

Liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata kierowców F1, po trzech wyścigach Grand Prix sezonu 2010, został Brazylijczyk Felipe Massa z teamu Ferrari - 39 pkt. Robert Kubica, który GP Malezji, ukończył na czwartym miejscu, w klasyfikacji generalnej zajmuje siódme miejsce - 30 pkt.

W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Robert Kubica powiedział, że przed wyścigiem czwarte miejsce brałby w ciemno: "Podium byłoby lepsze, a najlepsza wygrana, ale trzeba realistycznie oceniać cały weekend. Przed nim czwarte miejsce bralibyśmy w ciemno. Udały się nam dobre kwalifikacje i w wyścigu zdobyliśmy dużo punktów. Więcej nie mogliśmy oczekiwać."