mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GP Singapuru: Alonso królem nocy

GP Singapuru: Alonso królem nocy

Fernando Alonso i Ferrari są ostatnio w wybornej formie. Po zwycięstwie w Grand Prix Włoch, Hiszpan wygrał kolejny wyścig z rzędu - rozgrywane po zmierzchu Grand Prix Singapuru. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli kierowcy Red Bull Racing - Sebastian Vettel i Mark Webber.

Alonso pewnie prowadził przez cały dystans wyścigu, choć w decydującej jego fazie musiał odpierać ataki młodego Vettela. Tuż po starcie kolejność pierwszej trójki - ustalona po kwalifikacjach - nie zmieniła się. Za Hiszpanem i Niemcem podróżował Lewis Hamilton z McLarena. Brytyjczyk z trzeciego miejsca cieszył się jednak do 36 okrążenia. Podczas walki z Markiem Webberem doszło do kontaktu i Hamilton został zmuszony do zakończenia wyścigu.

Nieźle na początku wyścigu radził sobie Robert Kubica. Choć niestety bolid Renault znowu widocznie odstaje od najmocniejszych rywali, Polakowi udało się już na starcie wyprzedzić Rubensa Barrichello z Williamsa i zbliżyć do Marka Webbera i Jensona Buttona. Wraz z przejeżdżanym dystansem systematycznie rosła jednak strata kierowcy Renault do czołówki i Kubica musiał skupić się bardziej na obronie swojego miejsca niż atakach. Ostatecznie dojechał do mety na siódmym miejscu choć wynik mógłby być nieco lepszy. Na 46. okrążeniu żółty bolid został wezwany do nieplanowanej wizyty w boksie. Do tego czasu Robert Kubica zajmował szóste miejsce. Po wyjeździe z alei serwisowej kierowca Renault spadł na 13. miejsce i do końca wyścigu odrabiał poniesione straty.

Zwycięzcą Grand Prix Singapuru został Fernando Alonso, który włączył się do walki o tytuł mistrzowski w tym roku. W klasyfikacji generalnej kierowców jest już drugi gromadząc do tej pory 191 punktów. Na tron powrócił Mark Webber. Australijczyk skorzystał na pechu Lewisa Hamiltona i teraz to on z dorobkiem 202 punktów prowadzi w stawce. Trzeci jest wspomniany Brytyjczyk ze 182 punktami na koncie. Robert Kubica zajmuje ósmą lokatę mając 114 punktów. Wśród producentów najwięcej oczek ma Red Bull Racing - 383. Drugi jest zespół McLaren-Mercedes - 359, a trzecie Ferrari - 319.