mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GP USA: Dublet Ferrari, Alonso poza podium

GP USA: Dublet Ferrari, Alonso poza podium

Niemiec Michael Schumacher wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Stanów Zjednoczonych rozgrywany na słynnym torze w Indianapolis. Poza podium znalazł się aktualny mistrz świata i lider klasyfikacji F1, Fernando Alonso.

O doskonałym przygotowaniu Michaela Schumchera do tego wyścigu świadczyły zarówno sesje treningowe jak i kwalfikacje, w których kierowca Ferrari radził sobie znakomicie, a jedynym rywalem dotrzymującym mu tempa był jego kolega z drużyny, Brazylijczyk Felipe Massa. Ta dwójka zajęła również pierwsze pozycje startowe w wyścigu. Dopiero z trzeciego rzędu startował Fernando Alonso z zespołu Renault, który w sesji kwalifikacyjnej zajął piąte miejsce. Trzecie i czwarte miejsce w kwalifikacjach zajęli odpowiednio Giancarlo Fisichella (Renault) i Jarno Trulli (Toyota).

O dziwo po starcie kolejność kierowców ustalona już w kwalifikacjach dotarła do mety bez zmian, aczkolwiek tuż po starcie Alonso zdołał się przebić o jedną pozycję wyżej. W trakcie wyścigu zaliczył jednak kilka wolniejszych okrążeń i po drugiej wizycie w pit-stopach został zepchnięty przez Jarno Trulli-ego ponownie na piąte miejsce. Na takiej też pozycji młody Hiszpan zakończył zmagania w Stanach Zjednoczonych – po raz pierwszy od 15 wyścigów został sklasyfikowany poza podium.

W tym czasie dwójka kierowców Ferrari niezagrożona jechała po podwójne zwycięstwo dla włoskiej stajni. Michael Schumacher przeciął linię mety 7 sekund przed Massą i tym samym wygrał po raz czwarty z rzędu i piąty w karierze w Indianaopolis. Trzeci na mecie pojawił się Giancarlo Fisichella.

Na kolejnych punktowanych miejscach dojechali wspomniani Trulli i Alonso. Na szóstej pozycji wyścig zakończył Rubens Barichello (BAR Honda), siódmej David Coulthard (Red Bull Ferrari). Ostatnie punktowane miejsce przypadło kierowcy teamu Toro Rosso Cosworth, Vitantonio Liuzziemu.

Dzięki słabszej postawie Fernando Alonso w tym wyścigu, Michael Schumacher zdołał odrobić kilka cennych punktów w klasyfikacji generalnej i aktualnie z dorobkiem 69 pkt. do utalentowanego Hiszpana traci 19 oczek. Na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej awansował natomiast Fisichella (43 pkt.), który przeskoczył Kimi Raikkonena (39 pkt.) z zespołu McLaren Mercedes.

Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!