mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GUS: Spada sprzedaż usług transportowych

GUS: Spada sprzedaż usług transportowych

Według najnowszych danych, które opublikował GUS w kwietniu sprzedaż usług transportowych ogółem w kwietniu br. spadła o 6,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. Wzrósł, choć nieznacznie, jedynie transport samochodowy.

GUS: Spada sprzedaż usług transportowych

W ubiegłym miesiącu przewieziono ogółem 31,6 mln ton ładunków, o 17,6 proc. mniej niż rok wcześniej. Spadki zanotował transport kolejowy - sprzedaż tych usług spadła o 27,4 proc. do 17,1 mln ton ładunków. Rurociągami przetłoczono 4,2 mln ton  ropy i produktów naftowych, czyli o 3,9 proc. mniej niż przed rokiem. Taki sam wynik zanotował transport morski – w ubiegłym miesiącu - podobnie jak przed rokiem - przeładowano w portach morskich 4,2 mln ton ładunków.

Cieszy natomiast stopniowo rosnąca sprzedaż usług w transporcie samochodowym - o 0,9 proc. Jak podał GUS w kwietniu br. firmy transportowe przewiozły samochodami 9,2 mln ton ładunków.

- W maju br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa jest mniej pesymistyczny niż w poprzednim miesiącu. Mniej negatywnie niż w kwietniu br. postrzegana jest przez przedsiębiorców bieżąca sytuacja finansowa, popyt oraz sprzedaż. Przedsiębiorcy nadal przewidują spadek cen usług. Skala planowanych zwolnień pracowników może być mniejsza niż prognozowano w kwietniu br. - podał za GUS-em Puls Biznesu.


Podobne wiadomości:

Kupujemy coraz mniej diesli

Kupujemy coraz mniej diesli

Aktualności 2016-04-19

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.