mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GUS: Spada sprzedaż usług transportowych

GUS: Spada sprzedaż usług transportowych

Według najnowszych danych, które opublikował GUS w kwietniu sprzedaż usług transportowych ogółem w kwietniu br. spadła o 6,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. Wzrósł, choć nieznacznie, jedynie transport samochodowy.

GUS: Spada sprzedaż usług transportowych

W ubiegłym miesiącu przewieziono ogółem 31,6 mln ton ładunków, o 17,6 proc. mniej niż rok wcześniej. Spadki zanotował transport kolejowy - sprzedaż tych usług spadła o 27,4 proc. do 17,1 mln ton ładunków. Rurociągami przetłoczono 4,2 mln ton  ropy i produktów naftowych, czyli o 3,9 proc. mniej niż przed rokiem. Taki sam wynik zanotował transport morski – w ubiegłym miesiącu - podobnie jak przed rokiem - przeładowano w portach morskich 4,2 mln ton ładunków.

Cieszy natomiast stopniowo rosnąca sprzedaż usług w transporcie samochodowym - o 0,9 proc. Jak podał GUS w kwietniu br. firmy transportowe przewiozły samochodami 9,2 mln ton ładunków.

- W maju br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa jest mniej pesymistyczny niż w poprzednim miesiącu. Mniej negatywnie niż w kwietniu br. postrzegana jest przez przedsiębiorców bieżąca sytuacja finansowa, popyt oraz sprzedaż. Przedsiębiorcy nadal przewidują spadek cen usług. Skala planowanych zwolnień pracowników może być mniejsza niż prognozowano w kwietniu br. - podał za GUS-em Puls Biznesu.


Podobne wiadomości:

Policja tylko... wysokoprężna

auto motor i sport 0000-00-00

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.