mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gdy zgubimy kluczyki do Mercedesa

Gdy zgubimy kluczyki do Mercedesa

Od 1 kwietnia Mercedes wprowadził nową gwarancję Mobilo (następca MobiloLife). Umożliwia ona zachowanie mobilności w sytuacjach awarii na drodze, wypadków, włamań, aktów wandalizmu, a także usterek spowodowanych przez samego kierowcę, gdy nie może on uruchomić lub prowadzić pojazdu.

Gdy zgubimy kluczyki do Mercedesa

Mercedes-Benz uruchomił ogólnoeuropejski pakiet Mobilo 1 kwietnia 2008. Posiadać go będą wszystkie samochody osobowe, zarejestrowane po raz pierwszy po 1 kwietnia 2008. Nie będzie żadnych różnic w stosowaniu pakietu w przypadku pojazdów użytkowanych prywatnie lub komercyjnie.

Mercedes-Benz Mobilo będzie ważne przez 4 lata od dnia pierwszej rejestracji i obejmować będzie pomoc w sytuacji awarii technicznych, problemów z uruchomieniem pojazdu, „drobnych problemów” (zgubienie kluczyka, niski poziom płynu chłodzącego, zatankowanie niewłaściwego paliwa), a także w przypadku wypadków, aktów wandalizmu czy włamania.

Mercedes-Benz zorganizuje i opłaci odholowanie pojazdu do najbliższego autoryzowanego serwisu oraz – jeśli będzie to konieczne - dodatkowo udostępni samochód zastępczy lub pokryje koszty noclegów w hotelach do trzech dni roboczych bądź też pokryje ewentualne koszty kontynuacji podróży oraz powrotu do domu samolotem lub pociągiem. Na życzenie klienta, w przypadku, naprawy trwającej dłużej niż trzy dni robocze, Mercedes przejmie także koszty transportu samochodu klienta do jego „macierzystego” autoryzowanego serwisu.

Po pierwszych czterech latach Mercedes-Benz Mobilo przedłużane będzie (maksymalnie do 30 lat od daty pierwszej rejestracji) pod warunkiem regularnego serwisowania pojazdu u autoryzowanych partnerów Mercedesa. Jeśli chodzi o pomoc w sytuacji wypadków, aktów wandalizmu i „drobnych problemów”, klient będzie przejmował część kosztów opcjonalnego wydłużenia gwarancji mobilności po pierwszych czterech latach.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

~eks-klient 2008-04-11

A kiediy mercedes zaprzestanie produkcji z chińskich części, które nie będą wymagały tak cudownego assistance

~civic 2008-04-10

To się nazywa chyba assistance i dużo nowych samochodów to ma, szczególnie tych droższych

~polo 2008-04-07

Volkswagen też posiada taki program

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.