mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gdy zgubimy kluczyki do Mercedesa

Gdy zgubimy kluczyki do Mercedesa

Od 1 kwietnia Mercedes wprowadził nową gwarancję Mobilo (następca MobiloLife). Umożliwia ona zachowanie mobilności w sytuacjach awarii na drodze, wypadków, włamań, aktów wandalizmu, a także usterek spowodowanych przez samego kierowcę, gdy nie może on uruchomić lub prowadzić pojazdu.

Gdy zgubimy kluczyki do Mercedesa

Mercedes-Benz uruchomił ogólnoeuropejski pakiet Mobilo 1 kwietnia 2008. Posiadać go będą wszystkie samochody osobowe, zarejestrowane po raz pierwszy po 1 kwietnia 2008. Nie będzie żadnych różnic w stosowaniu pakietu w przypadku pojazdów użytkowanych prywatnie lub komercyjnie.

Mercedes-Benz Mobilo będzie ważne przez 4 lata od dnia pierwszej rejestracji i obejmować będzie pomoc w sytuacji awarii technicznych, problemów z uruchomieniem pojazdu, „drobnych problemów” (zgubienie kluczyka, niski poziom płynu chłodzącego, zatankowanie niewłaściwego paliwa), a także w przypadku wypadków, aktów wandalizmu czy włamania.

Mercedes-Benz zorganizuje i opłaci odholowanie pojazdu do najbliższego autoryzowanego serwisu oraz – jeśli będzie to konieczne - dodatkowo udostępni samochód zastępczy lub pokryje koszty noclegów w hotelach do trzech dni roboczych bądź też pokryje ewentualne koszty kontynuacji podróży oraz powrotu do domu samolotem lub pociągiem. Na życzenie klienta, w przypadku, naprawy trwającej dłużej niż trzy dni robocze, Mercedes przejmie także koszty transportu samochodu klienta do jego „macierzystego” autoryzowanego serwisu.

Po pierwszych czterech latach Mercedes-Benz Mobilo przedłużane będzie (maksymalnie do 30 lat od daty pierwszej rejestracji) pod warunkiem regularnego serwisowania pojazdu u autoryzowanych partnerów Mercedesa. Jeśli chodzi o pomoc w sytuacji wypadków, aktów wandalizmu i „drobnych problemów”, klient będzie przejmował część kosztów opcjonalnego wydłużenia gwarancji mobilności po pierwszych czterech latach.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Mały SUV Mercedesa – GLK

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~eks-klient 2008-04-11

A kiediy mercedes zaprzestanie produkcji z chińskich części, które nie będą wymagały tak cudownego assistance

~civic 2008-04-10

To się nazywa chyba assistance i dużo nowych samochodów to ma, szczególnie tych droższych

~polo 2008-04-07

Volkswagen też posiada taki program

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.