mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gedia będzie inwestować w Polsce

Gedia będzie inwestować w Polsce

Firma Gedia Poland, będąca producentem metalowych komponentów na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, zamierza rozwijać produkcję na terenie naszego kraju. W tej chwili trwa już rozbudowa zakładu w Nowej Soli. Spółka szuka także miejsca pod budowę nowej fabryki.

Gedia będzie inwestować w Polsce
Gedia Poland to spółka należąca do niemieckiej firmy Gedia Gebrüder Dingerkus GmbH. Swoją działalność związaną z produkcją metalowych elementów karoserii samochodowych rozpoczęła w Polsce w 1998 roku. Obecnie firma produkuje części tłoczne z blach stalowych i aluminiowych m.in. dla koncernów: BMW, VW, Opel, Ford i Volvo. Większa część produkcji trafia na eksport do krajów Europy Zachodniej i Środkowej.

Na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa już zakład należący do spółki. Fabryka zlokalizowana w Nowej Soli była już powiększana w 2004 i 2005 roku. W związku z potrzebą rozwoju produkcji aktualnie także trwa rozbudowa tego zakładu. Nie jest to jedyna inwestycja. W zeszłym roku Gedia kupiła dwie działki 2,3 ha i 4,5 ha, znajdujące się w pobliżu istniejącej fabryki. Producent części szuka także lokalizacji pod nowy obiekt produkcyjny , którego koszt ma wynieść 20 mln euro. Rozważane jest kilka lokalizacji, a decyzja ma zostać podjęta w najbliższych dniach. Nowy zakład według zapowiedzi ma zatrudnić 500 osób.

Podobne wiadomości:

Wybrano wykonawców MOP-ów na S3

Wybrano wykonawców MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-05

Opel Zafira Essentia – Czas na zmiany?

auto motor i sport 0000-00-00

Trzy lata po debiucie Zafiry II na drogi wyjeżdża jej odmłodzona wersja - bardziej dynamiczna, z nowymi silnikami, lepiej wyposażona.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando