mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gedia będzie inwestować w Polsce

Gedia będzie inwestować w Polsce

Firma Gedia Poland, będąca producentem metalowych komponentów na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, zamierza rozwijać produkcję na terenie naszego kraju. W tej chwili trwa już rozbudowa zakładu w Nowej Soli. Spółka szuka także miejsca pod budowę nowej fabryki.

Gedia będzie inwestować w Polsce
Gedia Poland to spółka należąca do niemieckiej firmy Gedia Gebrüder Dingerkus GmbH. Swoją działalność związaną z produkcją metalowych elementów karoserii samochodowych rozpoczęła w Polsce w 1998 roku. Obecnie firma produkuje części tłoczne z blach stalowych i aluminiowych m.in. dla koncernów: BMW, VW, Opel, Ford i Volvo. Większa część produkcji trafia na eksport do krajów Europy Zachodniej i Środkowej.

Na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa już zakład należący do spółki. Fabryka zlokalizowana w Nowej Soli była już powiększana w 2004 i 2005 roku. W związku z potrzebą rozwoju produkcji aktualnie także trwa rozbudowa tego zakładu. Nie jest to jedyna inwestycja. W zeszłym roku Gedia kupiła dwie działki 2,3 ha i 4,5 ha, znajdujące się w pobliżu istniejącej fabryki. Producent części szuka także lokalizacji pod nowy obiekt produkcyjny , którego koszt ma wynieść 20 mln euro. Rozważane jest kilka lokalizacji, a decyzja ma zostać podjęta w najbliższych dniach. Nowy zakład według zapowiedzi ma zatrudnić 500 osób.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.