mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gedia coraz większa

Gedia coraz większa

Gedia Poland z Nowej Soli będąca największą spółką w Grupie Gedia od września będzie miała wsparcie w postaci spółki Gedia Assembly. Nowa fabryka powstaje w odległości 3 km od głównego zakładu Gedii Poland w Polsce i zajmie się procesami montażowymi metalowych części tłoczonych.

Gedia coraz większa
Docelowa powierzchnia zakładu to 14.700 m2 z możliwością rozbudowy. Na początku zatrudnionych będzie około 120 osób ale ambitne plany spółki mówią o możliwości rozwoju i wtedy może ono wzrosnąć nawet do 250 osób.

Równocześnie Gedia Poland przystąpiła do porządkowania terenów bezpośrednio przyległych do obecnej fabryki w Nowej Soli. Również te tereny będą w najbliższym czasie uzbrajane i przygotowywane do rozbudowy zakładu.

„Jesteśmy w końcowym etapie negocjacji jednego z największych kontraktów dla grupy Gedia w Polsce - powiedzial Automotivesuppliers.pl Dyrektor Gedia Poland Ryszard Gongor - nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów ale czeka nas w 2011 roku nie lada wyzwanie związane z dalszym rozwojem zakładu. Cieszy nas to bardzo zwłaszcza w kontekście budowanej Gedii Assembly i możliwości rozwoju w tak trudnych gospodarczo czasach. Wierzymy, że inwestycje i plany realizowane teraz dadzą tym lepsze owoce w przyszłości, mam tu na myśli, wzmocnienie pozycji Gedii i zapewnienie jej dalszego dynamicznego rozwoju.”

Dziś Gedia w Polsce to najnowocześniejsza tłocznia zautomatyzowanych pras transferowych o nacisku od 500 do 2000 ton. Zakład posiada ponad 50 pras różnego typu oraz kilkadziesiąt zrobotyzowanych stanowisk do zgrzewania i spawania. Klientami Gedii są Opel, BMW, Ford, VW, Fiat, Skoda, Porsche, Volvo, Audi, Scania, Inalfa, Karmann, Suzuki, PSA.

W skład Gedii Poland wchodzą zakłady w Nowej Soli i Kożuchowie.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.