mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gedia coraz większa

Gedia coraz większa

Gedia Poland z Nowej Soli będąca największą spółką w Grupie Gedia od września będzie miała wsparcie w postaci spółki Gedia Assembly. Nowa fabryka powstaje w odległości 3 km od głównego zakładu Gedii Poland w Polsce i zajmie się procesami montażowymi metalowych części tłoczonych.

Gedia coraz większa
Docelowa powierzchnia zakładu to 14.700 m2 z możliwością rozbudowy. Na początku zatrudnionych będzie około 120 osób ale ambitne plany spółki mówią o możliwości rozwoju i wtedy może ono wzrosnąć nawet do 250 osób.

Równocześnie Gedia Poland przystąpiła do porządkowania terenów bezpośrednio przyległych do obecnej fabryki w Nowej Soli. Również te tereny będą w najbliższym czasie uzbrajane i przygotowywane do rozbudowy zakładu.

„Jesteśmy w końcowym etapie negocjacji jednego z największych kontraktów dla grupy Gedia w Polsce - powiedzial Automotivesuppliers.pl Dyrektor Gedia Poland Ryszard Gongor - nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów ale czeka nas w 2011 roku nie lada wyzwanie związane z dalszym rozwojem zakładu. Cieszy nas to bardzo zwłaszcza w kontekście budowanej Gedii Assembly i możliwości rozwoju w tak trudnych gospodarczo czasach. Wierzymy, że inwestycje i plany realizowane teraz dadzą tym lepsze owoce w przyszłości, mam tu na myśli, wzmocnienie pozycji Gedii i zapewnienie jej dalszego dynamicznego rozwoju.”

Dziś Gedia w Polsce to najnowocześniejsza tłocznia zautomatyzowanych pras transferowych o nacisku od 500 do 2000 ton. Zakład posiada ponad 50 pras różnego typu oraz kilkadziesiąt zrobotyzowanych stanowisk do zgrzewania i spawania. Klientami Gedii są Opel, BMW, Ford, VW, Fiat, Skoda, Porsche, Volvo, Audi, Scania, Inalfa, Karmann, Suzuki, PSA.

W skład Gedii Poland wchodzą zakłady w Nowej Soli i Kożuchowie.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocna końcówka roku dla Skody
Mocna końcówka roku dla Skody
Listopad był kolejnym, bardzo dobrym miesiącem dla Skody na polskim rynku. Czeska marka poprawiła  wynik aż o 30,2% od tego w analogicznym okresie w roku poprzednim oraz 15,8% lepszy od wyniku z poprzedzającego października.