mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gedia - części na medal

Gedia - części na medal

Firma Gedia Poland jest liderem wśród dostawców części motoryzacyjnych na krajowym rynku. Przyznany tytuł Gazela Biznesu 2004 świadczy o przynależności firmy z Nowej Soli do grona najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju.

Gedia - części na medal

Początki Gedii w Polsce to 1998  rok. Firma od początku związana z branżą motoryzacyjną należy do niemieckiej firmy Gedia Gebrueder Dingerkus. Na początku działalności gospodarczej asortyment produkowanych w polskim zakładzie części nie przekraczał dwudziestu sztuk (produkcja dla Forda w Niemczech), dzisiaj liczba ta przekracza 450. A producent części tłocznych z blach stalowych i aluminiowych zaopatruje takie koncerny jak: BMW, Audi, VW, Skoda, Porsche, Opel, Suzuki, Ford, Volvo, Jaguar, Porsche, Karmann (producent kabrioletów). Około 80% całej produkcji trafia na eksport do Niemiec, Słowacji, Czech, Belgii, Anglii, Hiszpanii, Węgier i do Irlandii. Wysoki zagraniczny popyt na produkty spółki wynika z wysokiej jakości oferowanych produktów, którą potwierdzają posiadane przez nią certyfikaty jakości ISO/TS 16949, ISO 14001 oraz ISO/OHSAS 18001.

W roku 2004 Gedia Poland zainwestowała w swój rozwój 14,5 mln euro powiększając powierzchnię produkcyjną oraz budując nową halę magazynową. Dzięki nakładom firmie udało się także zakupić zautomatyzowane prasy transferowe, zainstalować przenośnik do odpadów i nową frezarkę 3D.

Rok 2005 jest dla firmy niezwykle istotny ze względu na szeroką skalę inwestycji, które mają na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych. Wydatki inwestycyjne przewidziane na 2005 rok to ponad 13 mln euro. W wyniku inwestycji powiększy się powierzchnia zakładu o dwie nowe hale: logistyczną oraz produkcyjną. "Obie inwestycje pozwolą na utworzenie ponad 150 miejsc pracy, dzięki czemu zatrudnienie w zakładzie wzrośnie do ok. 800," mówi Zbigniew Paruszewski, dyrektor zarządzający. Ponadto władze spółki już zapowiedziały, że w roku 2006 zainwestują kolejne kilka mln euro.


Podobne wiadomości:

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Wybrano wykonawców MOP-ów na S3

Wybrano wykonawców MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-05

Komentuj:

~pracownik 2008-02-23

kierownika czego??

~paweł 2008-02-22

Czy wy (idioci)wiecie co piszecie pracuje w GEDI od dziesięciu lat i zaczynając od pracownika produkcji doszedłem do stanowiska kierowniczego 3850 netto

~auszwitz 2007-11-07

pajace zarabiacie marne grosze a sie podnicacie wysrac sie nie dadza a zarabiacie jak spzataczka na stazu haaaaa

~znawca 2007-06-19

Ta firma to gorzej niz oboz pracy we Wloszech:zarobki takie sobie za ciagla prace w swieta i nadgodziny!!!! Gdyby ludzie mieli inna alternatywe zatrudnienia to wiekszosc wogole by tam nie pracowala!

~Cywa 2007-05-22

dbają o klientów... szkoda że tak bardzo nie dbają o pracowników :/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.