mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gedia szykuje duże inwestycje

Gedia szykuje duże inwestycje

GEDIA rozbuduje swój zakład w Nowej Soli i utworzy nowe miejsca pracy. Łączna kwota inwestycji to 23 mln euro. Inwestycje pozwolą przygotować firmę do dalszego rozwoju planowanego na lata 2012-2015.

Gedia szykuje duże inwestycje
W maju br. zostanie oddana do użytku nowa hala logistyczna o powierzchni 900 m2. Wkrótce też zostanie uruchomiona nowa portiernia i brama wjazdowa. To poprawi ruch samochodów ciężarowych na terenie zakładu Gedii Poland.

W dalszej kolejności powstanie nowa konstrukcja dachu w celu jego podniesienia na najstarszych halach Gedii Poland.  Ma to pozwolić na  instalację jednej z dwóch nowych pras, które w tym roku zakupi Gedia. Wzrosną moce produkcyjne zakładu oraz ponownie powróci system 3-zmianowy.

Równolegle prowadzone będą prace na zapleczu fabryki - powstanie tam w pierwszej kolejności duży parking dla pracowników. Inwestycja ta rozpocznie porządkowanie 4,5 ha gruntu (kupiony 2 lata temu) i przygotowanie go pod dalsze inwestycja w latach 2012-2015.

Ostatnią i największą inwestycją będzie zburzenie „niebieskiej hali” i budowa nowej. Powstanie nowy wydział W2 (montaż) o powierzchni ok. 10 tys. m2. Jej oddanie do użytku przewidywane jest na czerwiec 2011 r. Zakończenie budowy hali montażu pozwoli na przeniesienie produkcji z Kożuchowa do Nowej Soli.

Wszystkie te inwestycje wiążą się ze wzrostem zatrudnienia. Obecnie Gedia Poland zatrudnia prawie 938 pracowników w dwóch zakładach w Nowej Soli i Kożuchowie. Pod koniec 2011 roku poziom zatrudnienia powinien osiągnąć poziom 1 000 pracowników.

W listopadzie 2011 roku wszystkie wydziały Gedii Poland będą znajdowały się w jednej lokalizacji. Zostanie przygotowany teren pod nowe inwestycje, a firma będzie przygotowana do dalszego rozwoju.

Zarząd Grupy Gedia zdecydował, że polski zakład z uwagi na swoje dotychczasowe doświadczenia będzie uruchamiać nową technologię - linię do tłoczenia stali na gorąco.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando