mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gedia szykuje duże inwestycje

Gedia szykuje duże inwestycje

GEDIA rozbuduje swój zakład w Nowej Soli i utworzy nowe miejsca pracy. Łączna kwota inwestycji to 23 mln euro. Inwestycje pozwolą przygotować firmę do dalszego rozwoju planowanego na lata 2012-2015.

Gedia szykuje duże inwestycje
W maju br. zostanie oddana do użytku nowa hala logistyczna o powierzchni 900 m2. Wkrótce też zostanie uruchomiona nowa portiernia i brama wjazdowa. To poprawi ruch samochodów ciężarowych na terenie zakładu Gedii Poland.

W dalszej kolejności powstanie nowa konstrukcja dachu w celu jego podniesienia na najstarszych halach Gedii Poland.  Ma to pozwolić na  instalację jednej z dwóch nowych pras, które w tym roku zakupi Gedia. Wzrosną moce produkcyjne zakładu oraz ponownie powróci system 3-zmianowy.

Równolegle prowadzone będą prace na zapleczu fabryki - powstanie tam w pierwszej kolejności duży parking dla pracowników. Inwestycja ta rozpocznie porządkowanie 4,5 ha gruntu (kupiony 2 lata temu) i przygotowanie go pod dalsze inwestycja w latach 2012-2015.

Ostatnią i największą inwestycją będzie zburzenie „niebieskiej hali” i budowa nowej. Powstanie nowy wydział W2 (montaż) o powierzchni ok. 10 tys. m2. Jej oddanie do użytku przewidywane jest na czerwiec 2011 r. Zakończenie budowy hali montażu pozwoli na przeniesienie produkcji z Kożuchowa do Nowej Soli.

Wszystkie te inwestycje wiążą się ze wzrostem zatrudnienia. Obecnie Gedia Poland zatrudnia prawie 938 pracowników w dwóch zakładach w Nowej Soli i Kożuchowie. Pod koniec 2011 roku poziom zatrudnienia powinien osiągnąć poziom 1 000 pracowników.

W listopadzie 2011 roku wszystkie wydziały Gedii Poland będą znajdowały się w jednej lokalizacji. Zostanie przygotowany teren pod nowe inwestycje, a firma będzie przygotowana do dalszego rozwoju.

Zarząd Grupy Gedia zdecydował, że polski zakład z uwagi na swoje dotychczasowe doświadczenia będzie uruchamiać nową technologię - linię do tłoczenia stali na gorąco.

Podobne wiadomości:

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.