mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Geely zasili finanse Volvo

Geely zasili finanse Volvo

Wszyscy z obawą spoglądali na przejęcie marki Volvo przez chińskiego producenta Geely. Obawiano się, że transakcja ta to początek końca marki Volvo. Na szczęście stało się całkiem inaczej i widać, że szwedzka marka rozkwita pod skrzydłami chińczyków. Niedługo rozkwitnie jeszcze bardziej.

Geely zasili finanse Volvo
"Chcemy ożywić Volvo i dać siłę tej marce na nowo", powiedział Li Shufu, prezes Geely Automobile Holdings. Podczas wywiadu udzielonego niemieckiemu magazynowi Wirtschafts Woche. Prezes Shufu zdradził również, że Geely przekaże Volvo pokaźny zastrzyk finansowy wynoszący 11 miliardów euro.

Nowe finanse pozwolą Volvo stworzyć nową fabrykę silników, zwiększyć badania oraz pozwolą na rozwinięcie szwedzkiej technologii. Geely inwestuje w Volvo, by ta marka osiągała coraz większy sukces również na rynku chińskim, gdzie planowana jest sprzedaż na poziomie 200 tys. egzemplarzy rocznie. Ten wynik chińczycy chcą osiągnąć szybko, bo do roku 2014.

Gdy Ford sprzedawał markę Volvo, można było odnieść wrażenie, że chińczycy skorzystają ile będą mogli na przeszczepieniu szwedzkiej technologii do swoich aut, a marka Volvo powoli upadnie. Tak jednak się nie stało. Chińczycy rozsądnie dysponowali finansami i pozwolili marce Volvo na rozwój. Model S60 cieszy się dużą popularnością, a wkrótce na rynku zadebiutuje kompaktowe Volvo V40. Widać, że szwedzka marka pod skrzydłami Chińczyków ma się bardzo dobrze.  
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Geely

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

kosmoss 2012-04-12

Znakomicie się Volvo pod skrzydłami Geely rozwija, a nowe modele na czele z V40 są tego najlepszym przykładem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.