mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > General Motors chce kupić Protona

General Motors chce kupić Protona

Według doniesień medialnych, amerykański koncern General Motors (GM) jest zainteresowany przejęciem malezyjskiej marki Proton. W grę wchodzi pakiet większościowy akcji wynoszący 59% udziałów.

General Motors chce kupić Protona
Informację o rzekomym przejęciu Protona przez General Motors podała malezyjska gazeta „New Straits Times”, która powołuje się na informację docierającą prosto z obozu azjatyckiego producenta. Z doniesień wynika, że pomiędzy koncernem GM i Protonem doszło już do szeregu rozmów, jednak żadna ze stron nie poinformowała o tym oficjalnie. Mówi się, że w przypadku dokonania przejęcia, GM stanie się posiadaczem 59% akcji marki Proton.

Proton od dłuższego czasu nosi się z zamiarem odsprzedania części swoich udziałów w zamian za nawiązanie ścisłej współpracy z zewnętrznym koncernem samochodowym. W ubiegłym roku zainteresowanym przejęciem malezyjskiego producenta był Volkswagen i Peugeot, jednak w obu przypadkach nie doszło do ostatecznych negocjacji. Podobnie zakończyły się rozmowy o ewentualnym mariażu z Mitsubishi i chińskim Chery Automobile.

W przypadku aliansu z GM nadal nie ma konkretnych rezultatów, dlatego obie strony postanowiły o przedłużeniu rozmów negocjacyjnych do końca lutego bieżącego roku.

Czytaj także:

PSA negocjuje z Protonem 2006-09-18

Proton z brytyjskim rodowodem 2006-08-25

Mitsubishi i Proton rozszerzają współpracę 2006-02-03
Tematy w artykule: General Motors Proton

Podobne wiadomości:

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Geely kupuje markę Proton

Geely kupuje markę Proton

Aktualności 2017-05-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.